Jednou vetou

Kapela U2 venovala pieseň na koncerte v New Yorku šéfkuchárovi Bourdainovi

Larry Mullen Jr., The Edge, Bono a Adam Clayton z írskej kapely U2 počas špeciálneho koncertu 11. júna 2018 v Apollo Theater v New Yorku

foto: TASR/AP

Spevák írskej kapely U2 Bono si uctil v pondelok na špeciálnom koncerte v New Yorku známeho amerického šéfkuchára Anthonyho Bourdaina, ktorý spáchal minulý týždeň vo Francúzsku samovraždu.

Bono spomenul viacerých „inšpiratívnych, užitočných ľudí“, ktorí si v minulých rokoch vzali život. Podľa agentúry AP jasne narážal na zrejmé samovraždy hudobníkov Chrisa Cornella a Chestera Benningtona ako aj módnej návrhárky Kate Spadeovej.

Potom venoval Bourdainovi pieseň Stuck in a Moment You Can’t Get Out Of. Túto skladbu o samovražde napísala kapela U2 po smrti speváka skupiny INXS Michaela Hutchencea, ktorého našli v roku 1997 mŕtveho v hoteli v austrálskom Sydney.

Na koncert v Apollo Theater v Harleme mali prístup len pozvaní hostia, medzi ktorými nechýbali tenisová legenda John McEnroe, rocker Jon Bon Jovi, gitarista z E-Street bandu „Little Steven“ Van Zandt či Robert Kraft, majiteľ klubu amerického futbalu New England Patriots.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte