Jednou vetou

Kníhkupecká noc v Žiline otvorila literárny festival

Kníhkupecká noc na pôde žilinského kníhkupectva Artforum otvorila dnes 14. ročník Žilinského literárneho festivalu, ktorého podtitul je Fakt? Fakt!

„Žilinský literárny festival si za hlavnú tému vybral narábanie s faktami. Žijeme v dobe, keď sa manipuluje s faktami a nie je problém nájsť vo verejnom priestore veľmi čudesné interpretácie. Teoretici tvrdia, že žijeme v postfaktickej dobe. Tak sme si povedali, že by bolo dobré sa venovať aj faktom,“ povedal žilinský kníhkupec Ján Ničík.

Hlavný festivalový program bude podľa neho do 8. októbra v Novej synagóge a v Nadácii Polis na Mariánskom námestí v Žiline.

„Ponúka čítačky, stretnutia, literárne programy, koncerty, výstavy, filmy, divadelné predstavenia, tvorivé dielne, besedy so spisovateľmi naživo pre všetkých, čo vnímajú literatúru ako labyrint reality a výmyslov,“ podotkol Ničík.

Doplnil, že pozvanie prijali napríklad víťaz Anasoft Litera 2017 Ondrej Štefánik, spisovateľ Michal Hvorecký, spisovateľ Silvester Lavrík, spisovateľka Denisa Fulmeková, bloger Samo Marec, speváčka, klaviristka a textárka Katarína Máliková, spisovateľ a dramaturg Daniel Majling.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte