Jednou vetou

KORONAVÍRUS: Toma Hanksa a Ritu Wilson prepustili z nemocnice

Herec Tom Hanks s manželkou Ritou Wilson

autorská koláž hlavne.sk, Foto: Instagram Tom Hanks

Testy na koronavírus mali pozitívne aj herečka Olga Kurylenko či jej kolegovia Idris Elba a Kristofer Hivju.

Amerického herca Toma Hanksa a jeho manželku Ritu Wilson prepustili v Austrálii z nemocnice, kde podstupovali liečbu pre nákazu novým koronavírusom. Pár je v súčasnosti v domácej karanténe v prenajatom dome. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Šesťdesiattriročný rodák z kalifornského Concordu minulý týždeň informoval o tom, že majú s manželkou pozitívne testy. Dvojica bola v meste Gold Coast v štáte Queensland, kde Hanks nakrúcal film o Elvisovi Presleym. Výrobu snímky pre koronavírus pozastavili.

Tom Hanks a jeho manželka sa nakazili novým koronavírusom

Pozitívne testy na nový koronavírus, ktorý ochromil celý svet, má okrem Hanksa a Wilson viacero osobností zo zábavného priemyslu. Nakazili sa ním napríklad francúzska modelka a herečka ukrajinského pôvodu Olga Kurylenko, britský herec Idris Elba či Nór Kristofer Hivju, ktorý sa preslávil ako Tormund v seriáli Hra o tróny (2011 – 2019).

Nový koronavírus sa vo svete stal dôvodom zrušenia alebo odloženia viacerých premiér filmov, koncertov, divadelných inscenácií či nakrúcania televíznych projektov. Vystúpenia okrem iných odložili napríklad Elton John či kapela Foo Fighters, v plánovanom termíne sa neuskutočnia ani módne podujatie Met Gala alebo udeľovanie GLAAD Media Awards.

V čase, keď sú kultúrne inštitúcie pozatvárané a ľudia by mali tráviť čo najviac času doma, sa ale umelci rozhodli potešiť svojich priaznivcov online koncertmi. Na YouTube Live napríklad streamovali svoje vystúpenie latino speváci Juanes a Alejandro Sanz, Chris Martin zase fanúšikom zahral na službe Instagram a v utorok plánuje streamovať svoje vystúpenie doma aj spevák John Legend.

Smutná správa od susedov. Zomrela speváčka Eva Pilarová

Na svoje si môžu prísť aj priaznivci muzikálov, keďže vystúpenia na internete si pripravili aj broadwayskí herci, ako napríklad Audra McDonald, Idina Menzel či Kristin Chenoweth. Cieľom charitatívnych vystúpení Broadway at Home je povzbudiť divákov, aby prispeli organizácii The Actors Fund, ktorá pomáha osobám zasiahnutým novým koronavírusom a jeho finančnými následkami.

KORONAVÍRUS: Chorobu potvrdila aj svetoznáma herečka!

Môže vás zaujímať

Cmoríkova skladba bude motivovať paralympionikov SR v Tokiu