Jednou vetou

Legendárna skupina Nazareth sa vydáva na svetové turné, príde aj na Slovensko

Kapela Nazareth sa po 10 rokoch opäť predstaví slovenským divákom

foto: FB

Legendárna škótska skupina Nazareth sa vydáva na svetové turné, ktoré dostalo príznačný názov Nazareth 50 Years Of Rock'n'roll pri príležitosti 50. výročia svojho vzniku. Začína ho už v utorok 10. apríla v ukrajinskom Charkove. Tri zastávky v rámci turné má aj na Slovensku.

Slávne hity Love Hurts, Dream On, Broken Down Angel, My White Bicycle či Holy Roller si budú môcť vypočuť diváci už 25. apríla v Dunajskej Strede, 26. apríla v Nových Zámkoch a 27. apríla v Rožňave.

Z pôvodnej štvorice zakladajúcich členov je dnes v kapele už iba basový gitarista Peter Agnew. Za bicími v skupine je jeho syn Lee Agnew. Spevák s charakteristickým „chraplákom“ Dan McCafferty odišiel z kapely v auguste 2013 zo zdravotných dôvodov. Po koncerte musel skončiť pre chronickú obštrukčnú chorobu pľúc.

Kapela Nazareth vznikla v decembri 1968 v škótskom Dunfermline

Jej predchodcom bola formácia The Shadettes, založená ešte v roku 1961. V roku 1970 sa presťahovali do Londýna, v novembri 1971 vydali debutový album Nazareth. V júli 1972 vydali druhý album Exercises a v máji 1973 tretí Razamanaz. Ten bol úspešný a hitmi z neho sa stali skladby Broken Down Angel a Bad Bad Boy.

Nazareth sú stále na scéne, na svojom konte majú 23 štúdiových albumov, ten najnovší s názvom Rock ‚n‘ Roll Telephone vydali v júni 2014, predchádzajúci Big Dogz vyšiel v apríli 2011. K diskografii patrí aj viac ako dvadsať live a kompilačných albumov.

V singlovej hitparáde mali osem skladieb, známe sú ich piesne Dream On a Love Hurts. V bratislavskej hale na Pasienkoch koncertovali 26. septembra 2008, v novembri 2010 absolvovali slovenské turné spolu so skupinou Desmod.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte