Letné hity! Pamätáte si, keď leteli tieto?

Vypočujte si top hity, ktoré Vám spríjemňovali letné dovolenky

autorská koláž hlavne.sk

Čo leto, to nejaký hit. Voda, slnko, žiadne starosti, len tak si užívať zábavu a relaxovať. Každému sa letné prázdniny spájajú s nejakou pesničkou, ktorá momentálne letela, hrala na každom rohu, alebo kolovala internetom. Trafíme sa do vašich spomienok? Vybrali sme zopár letných hitov. Tak schválne, pamätáte sa, keď leteli tieto?

Kam sa vybrali dovolenkovať naše hviezdy?

Zaručene medzi pesničky, ktoré pripomínajú leto patrí hit Dragostea Din Tei od moldavského tria O-Zone. Prišli s ňou na jar 2003 a bodovali v európskych hitparádach. Jeden z naj úspechov bolo 3. miesto v Spojenom kráľovstve. Avšak, ako prišli, tak aj odišli. Svoj úspech už žiadnou ďalšou pesničkou nezopakovali a tak sa skupina rozpadla. Minulý rok síce ohlásili, že sa znovu spoja, ale už to nemá grády. Chuť by teda bola, ale ich sila vyprchala.

Kávičkári v meste. Takto si užívajú začiatok prázdnin známe tváre

O niečo úspešnejšou boli dievčatá zo Spice Girls, vyvolali doslova „Spice-mániu“ v lete 1996 s pesničkou Wannabe. Z tohto singla bolo predaných približne 53 miliónov nosičov. Aj sa rozpadli a išli na sólové dráhy, ale aj sa dali znovu dokopy – naposledy verejne spolu vystupovali v roku 2012 na záverečnom ceremoniáli Letných olympijských hier v Londýne.

Prázdniny slávnych – ako si užívali dva mesiace voľna?

Počas leta 1983 sa objavila pesnička Club Tropicana od skupiny Wham (Andrew Ridgeley a George Michael). Dodnes je považovaná za letnú klasiku, klip sa natáčal v meste San Antonio na ostrove zábavy – Ibiza, kam sa dodnes každé leto hrnú tisícky mladých nielen z Európy a užívajú si približne tak, ako partia v tomto klipe. Na ostrove sídlia top-tanečné kluby a počas prázdnin v nich pravidelne hosťujú najznámejší dídžeji (Tiesto, Guetta, Carl Cox, Paul Van Dyk a ďalší, chodil tam aj Avicii)

Babička Brychtová všetko stíha

Wham!: Club Tropicana

O-Zone: Dragostea din tei

Spice Girls: Wannabe

Začiatkom nového milénia, presnejšie v roku 2002 si všetci počas leta pospevovali pesničku bláznivých Španielok – Las Ketchup (Asereje). Avšak potom už o nich veľmi počuť nebolo. Rovnaký – jednohitový úspech zažili aj páni z formácie Los del Rio s pesničkou Macarena. Pre túto pesničku bola aj typická choreografia, ale na ďalšie hitovky akosi nevydalo…

Las Ketchup: Asereje

Los del Rio: Macarena

Letné horúčavy sa pre mnohých spájajú s pesničkou Lambada z roku 1989 od brazílskej hudobnej skupiny Kaoma. Speváčka Loalwa Braz v čase najväčšej slávy žila na juhu Francúzska, na dôchodok sa vrátila do rodného mesta – Rio De Janeiro.

Kaoma: Lambada

Prvý sólový singel a hneď poriadna pecka. Tak sa dá opísať úspech nášho rapera Ega s pesničkou Žijeme len raz. Všetkých pesničkou pobláznil v lete 2012. O niečo skôr, pätnásť rokov menej, sa niečo podobné zadarilo dánskej hudobnej skupine Aqua. Pesnička Barbie Girl je dodnes vtipnou paródiou na vyumelkované dievčatká pri bazénoch, ktoré musia byť vždy tip top.

Aqua: Barbie Girl

Ego: Žijeme len raz

K nezabudnuteľným pesničkám, ktoré patria k letu určite patrí aj hit Sexy and I know it od amerických raperov pod názvom LMFAO z roku 2011. Klip patrí dodnes medzi najuletenejšie, vzhľadom na prevedenie a vtip, ktorý autori pri výrobe nasadili.

Fenomenálny úspech dosiahol v lete 2012 s hitom Gangnam Style kórejčan P.S.Y. so svojím „konským“ tancom. Po celom svete sa šírili viaceré paródie, ale originál je len jeden. Pesničku len od júla do decembra 2012 videla na Youtube miliarda ľudí! Jednoducho ošiaľ, ako má byť.

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

Bondra s Lintnerom na večeri. O čom všetkom spolu hovorili?

Môže vás zaujímať

Slovenská pošta

Slovenská pošta vydáva spoločnú poštovú známku s Českou republikou