Jednou vetou

Máme pre vás tip na nový druh relaxu. Počuli ste už o floate?

Ponorte sa do svojich myšlienok a nechajte aj svoju myseľ zrelaxovať

autorská koláž hlavne.sk, www.floatpod.com

Rozmýšľali ste nad tým, že by ste chceli vyskúšať nový druh relaxu? Niečo iné ako saunu, vírivku, masáž? Našli ste ho. FLOAT je určený pre každého, kto si chce oddýchnuť alebo načerpať nové sily. Majiteľ salónu ZEN SPA ho priniesol na Slovensko až z Austrálie.

Pridajte sa k nám na facebooku. Nájdete nás TU

Salón ZEN SPA v Bratislave je bežným relaxačným centrom, kde nájdete masáže či saunu, ale aj kurzy jógy. Salón je však výnimočný vďaka FLOATU. Toto zariadenie by ste v hlavnom meste hľadali na inom mieste zbytočne. Ďalšie je na strednom Slovensku.

V čom je výnimočný?

Napohľad obyčajná vaňa skrýva množstvo tajomstiev. FLOAT obsahuje tristo päťdesiat  kilogramov epsomovej soli zmiešanej s vodou. V zariadení človek zažíva pocit beztiaže rovnako, ako v Mŕtvom mori. Chuť a čuch ostávajú v neutrálnom stave po celý čas pobytu vo floatačnej vani. Je vedecky dokázané, že táto ultra hlboká relaxácia v bezváhovom stave resetuje a harmonizuje naše telo.

Dankovi dá možno košom ďalší spolupracovník: Zajačie úmysly alebo len brigáda?

Majiteľ salónu ZEN SPA Zdeno Kubíček sa o tomto trende dozvedel pred dvanástimi rokmi v Austrálii, kde pracoval. Zariadenie sám navštevoval a začal na sebe pociťovať viaceré zmeny, ktoré mu skvalitnili život. Zmeny videl aj na návštevníkoch, ktorý boli jednoducho spokojný, keď z neho vyšli. Preto sa rozhodol priniesť FLOAT ja na Slovensku, kde nebol natoľko známy.

Džúsy verzus sladené nápoje. Sú naozaj zdravšie?

Salón Zen Spa v Bratislave ponúka hneď niekoľko druhov relaxu. (zdroj: ZEN SPA)

Výlet do Rakúska: Čo si nemôžete nechať ujsť vo Viedni?

Vďačiť môžeme americkému neurofyziológovi

Ešte v päťdesiatych rokoch začal americký neurofyziológ John C. Lilly v Národnom inštitúte Mentálneho zdravia v Marylande v USA skúmať k čomu dochádza, keď človek odpojí všetky zmysly a zažíva stav beztiaže. Našiel viacero pozitívnych vecí, ktoré sa udiali s fyzickým telom a nervovým systémom.

FLOAT terapia je dobre známa aj našim susedom. No, v USA, Kanade alebo Austrálii je využívanie tohto zariadenia bežnou súčasťou života viacerých ľudí. Je to aj tým, že ich je tam viacero a ľudia si v týchto krajinách radi doprajú takýto druh odpočinku.

Zdeno Kubíček priniesol float do salónu Zen Spa. (zdroj: ZEN SPA)

Účinky FLOATU sa odzrkadľujú na viacerých stránkach života. Nie je to len o relaxe. Hneď niekoľko benefitov prináša aj nášmu zdraviu. Blahodárne účinky má na fyzickú, mentálnu, hormonálnu a metabolickú stránku nášho tela.

Stánky s pouličným jedlom sú veľkým lákadlom už aj v našich mestách

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte