Jednou vetou

Máte radi Macka Pú? Do dražby ide jeho rozprávková mapa…

Mapa lesa medvedíka Pú

ilustračné foto: wikipedia.org

Originálna verzia mapy Stoakrového lesa, kde sa odohrávajú príbehy Medvedíka Pú a jeho priateľov, ide do dražby v aukčnej sieni Sotheby's v Londýne.

Mapa by sa – podľa oznámenia tejto spoločnosti – mohla predať na dražbe, ktorá sa bude konať 10. júla, za najmenej 150.000 libier (200.000 eur). Tá istá mapa sa pritom v roku 1970 predala za 1700 libier.

Na perokresbe mapy, ktorý nakreslil E.H. Shepard v roku 1926, nechýbajú hlavné postavy deťmi obľúbenej knihy vrátane hlavného hrdinu – Medvedíka Pú – , jeho priateľa Krištofa Robina a ďalších, ako ani označenia významných miest v Stoakrovom lese, napr. Včelieho stromu či Híkajovho pochmúrneho zákutia.

Dámy a pánové, dobrý večer – Pamätáte si legendárneho majstra slova?

Agentúra AP dodala, že práve Shepardove ilustrácie pomohli zvýšiť popularitu a pôvab knihy A. A. Milna o „hlúpom medvedíkovi“ a jeho priateľoch zo Stoakrového lesa.

Sheperdova ilustrácia, na ktorej sú Krištof Robin spolu s Medvedíkom Pú a Prasiatkom vyobrazení, ako stoja na moste, hádžu do rieky vetvičku a súťažia, čia prepláva popod most skôr, sa v roku 2014 predala za rekordných 314.500 libier (399.170 eur).

Video: David Guetta a Sia ovládli éter týmto hitom!

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte