Jednou vetou

Marec v kinách: Tieto novinky si určite nenechajte ujsť!

Marec bude nabitý pestrými filmovými novinkami

autorská koláž hlavne.sk, Pinterest, IMDB, BONTON FILM

V roku 2019 konečne vyvrcholí epická sága komiksových filmov od Marvel Studios. Pred posledným dielom Avengers nás však ešte čaká intergalaktická hrdinka Captain Marvel. Na svoje si prídu aj deti s niekoľkými animovanými trhákmi, ale aj fanúšikovia hororov.

Oskarový Rami Malek: Nenápadný chalan, v ktorom ožil Freddie Mercury

Fanúšikovia filmov sa okrem návštevy kina môžu v marci zapojiť aj do Oskarového kvízu z dielne Cinema City! Súťaž prebieha od 25. februára do 17. marca. Otestujte si svoje vedomosti zo sveta filmov, Hollywoodu či komixových hrdinov a vyhrajte úžasné kino ceny. Hrajte na kviz.cinemacity.sk (viac nájdete aj TU) a titul Filmového génia môže byť váš. Postavte sa na červený koberec po boku Hollywoodskych hviezd a staňte sa jednou z nich! Váš titul na vás čaká… a čakajú vás aj tieto marcové filmové novinky!

Oscarom kraľovala Bohemian Rhapsody, najlepší film je prekvapením

8. Captain Marvel

Žáner – akčný, dobrodružný, sci-fi; Krajina pôvodu – USA; Premiéra – 07.03.

V marci prichádza do kín prvý z trojice „marvelovských“ filmov roku 2019. Predtým, ako svetové rebríčky ovládnu Avengers: Endgame, prichádza Captain Marvel. Pojednáva o Carol Denversovej (Brie Larson), vojačke z planéty Zem, ktorá sa ocitne uprostred vesmírnej vojny medzi dvoma mocnými mimozemskými rasami.

FOTO: Pocta Lagerfeldovi. Milánsky Fashion week vám vyrazí dych

Dej sa odohráva v deväťdesiatych rokoch minulého storočia, tešiť sa môžete napríklad na omladeného Nicka Furyho (Samuel L. Jackson) a na Carolinho mentora v podaní skvelého herca Juda Lawa.

Zároveň nezabúdajte, že v Cinema City môžete Captain Marvel vidieť v revolučnom formáte 4DX, ale aj v kinosále Superscreen, ktorá ponúka obrovské plátno s duálnou projekciou, viacrozmerný zvukový systém Dolby Atmos a v neposlednom rade aj maximálne pohodlné sedačky.

Na udeľovaní Emmy zažiarili seriály The Marvelous Mrs. Maisel a Hra o tróny

7. Green Book

Žáner – dráma, komédia; Krajina pôvodu – USA; Premiéra – 07.03.

V šesťdesiatych rokoch minulého storočia Spojené štáty stále ovládal rasizmus. Dávno predtým, ako si Američania zvolili Baracka Obamu, si Dr. Don Shirley, afroamerický pianista, hľadal šoféra. Tejto práce sa chopil istý Tony Lip, ktorý sa s ním vydal na dvojmesačné koncertné turné po juhu Štátov. Green Book, ktorý získal Oskara za najlepší film minulého roka, je inšpirovaný skutočnými udalosťami.

6. Čarovný park

Žáner – animovaná komédia; Krajina pôvodu – USA; Premiéra – 14.03.

Zábavný park doslova z ríše fantázie? Presne tak! Aké atrakcie pre vás a vaše ratolesti vymyslelo dievčatko June? Nechajte sa prekvapiť v novom animáku, ktorý vás prenesie do sveta kolotočov, húsenkových dráh a hovoriacich zvieratiek. Nezabudnite, že Čarovný park si v Cinema City môžete pozrieť aj vo formáte 4DX.

Nepozeraj toľko do počítača, pokazíš si oči! Je to naozaj tak?

5. Sklenená izba

Žáner – dráma; Krajina pôvodu – Česká republika, Slovensko; Premiéra – 14.02.

Tridsiate roky, Československo, betón, oceľ a v strede Sklenená izba. Majstrovské dielo architekta von Abta sa stalo symbolom budúcnosti. Budúcnosti, na ktorú si však naša mladá republika musela počkať dlhé desiatky rokov. Lebo všetky sny o láske, slobode a nádeji prerušili dve totality. Sklenená izba je príbehom aj o rodine Viktoroai a Leisel Landauerových a ich priateľke Hane, ktorej vzťah s Leisel naberá omnoho hlbšie dimenzie, ako obyčajné kamarátstvo.

Do Sklenenej izby môžete v Cinema City vstúpiť aj cez modernú kinosálu Superscreen.

4. LOVEnie

Žáner – komédia, romantický; Krajina pôvodu – Česká republika; Premiéra – 21.03.

Máločo pokazí svadbu tak, ako keď ženích tesne pred spečatením spoločnej lásky povie „nie“ a požiada nevestu, aby sa od neho odsťahovala. V novej českej komédii zistíte, ako sa s touto osudovou ranou vysporiada Eliška. Napriek tomu, že sa na to veľmi necíti, založí si profil na zoznamke a vydá sa na lov.

Belgičan si vymyslel nový spôsob cestovania zadarmo: „Tindersurfing“!

Film LOVEnie si môžete užiť na Ladies Movie Night v Cinema City už 19. Marca! Vstupenky sú už v predaji TU.

3. Dobrá smrť

Žáner – životopisný; Krajina pôvodu – Slovensko, Česko, Francúzsko, Rakúsko; Premiéra – 21.03.

Vlastníme svoj život? Máme právo ukončiť ho vtedy, keď sa sami rozhodneme? S týmito ťažkými otázkami nás osloví nový film Dobrá smrť o Janette, žene trpiacej svalovou dystrofiou.

2. My

Žáner – horor, triler; Krajina pôvodu – USA; Premiéra – 28.03.

Horor z dielne Jordana Peela ponúka divákom kritiku moderného sveta zaobalenú do strhujúceho príbehu o rodine, ktorú na dovolenke na letnej chate navštívi štvorica votrelcov. „Vyzerajú ako my. Myslia ako my. Nezastavia sa, pokiaľ nás nezabijú, alebo my nezabijeme ich.“

Žena prezidentka? Tieto dámy dokázali, že sa to dá!

1. Dumbo

Žáner – rodinný, fantasy; Krajina pôvodu – USA; Premiéra – 28.03.

Michael Keaton, Eva Green, Danny DeVito, Colin Farrell – toto hviezdne obsadenie uvidíte už ku koncu marca v novom hranom filme o lietajúcom slonovi Dumbovi. Jeho veľké uši môžu byť zo začiatku na smiech, ale len dovtedy, kým sa neprejaví jeho výnimočný talent. Okrem toho si nového Dumba, ktorého režíroval Tim Burton, užijete v Cinema City aj vo formáte 4DX.

Výročie smrti Freddieho Mercuryho. Toto je príbeh legendárnej kapely Queen

Lyžovačky vo vyšších teplotách? Pozor na lavíny

Môže vás zaujímať

Vraždy v Bastii najsledovanejším programom vo večernom programe televízií