Jednou vetou

Mária Čírová o svojom trápení: „Hrať na klavír som bola nútená. Chcela som sa hrať s deťmi.“

Mária Čírová oslávi onedlho životné jubileum

autorská koláž hlavne.sk, Facebook MČ

Speváčka pred pár dňami oslávila životné jubileum - tridsiate narodeniny a zároveň desať rokov v hudobnom biznise. Udalosť sa rozhodla osláviť veľkolepým koncertom pre tisíce fanúšikov.

November ´89: Vypočujte si, ako ho vnímajú hudobníci

Bude to jej doposiaľ najväčší koncert. Pomenovala ho príznačne 3One & 1Only. Koncert si vystrojila podľa vlastnej idey. Dnes sa už totiž nenechá manažérmi a poradcami do ničoho nútiť. Pod tlakom už pracovať odmieta: „Dnes nejdem do hocijakého projektu. Každý deň premýšľam, o čom ten život je. Uvedomujem si rýchlosť času a preto je tento biznis ťažký, lebo každý deň sa maká na sto percent, nemôžete zlyhať. Musíte brať všetky ponuky čo sú. Lebo potom príde obdobie keď nebudú. Toto vám tvrdia, ale nie je to tak,“ objasnila Mária. Ako vraví nikdy nemala sen stať sa slávnou speváčkou. Mala rôzne ciele, ale tie už mnohokrát prekročila.

Nestíha sa poriadne najesť. Pozrite sa, na čo dostala Adela chuť

Rodiť jej neodporúčali

Za desať rokov kariéry jej známi aj kamaráti často hovorili, že treba poriadne makať. Klopali si na čelo keď sa rozhodla ísť na materskú dovolenku a prácu prerušiť: „Je to trend, že kým sa dá, tak robme lebo o pol roka nebudeme mať žiadnu akciu a vtedy oddychuj. Ale desať rokov som tu, dvakrát som rodila a ide to. Mala som okolo seba reči, či sa nebojím mať deti práve teraz veď mám vrchol kariéry. Dokola to isté. Ale veď teraz mám ten vrchol kariéry. Stále to ide hore a už som v pozícií kedy si môžem vyberať,“ zhodnotila bez okolkov. „Počúvam už len svoju intuíciu a nenechám si do toho rozprávať. Nechám sa poučiť, ale keď niečo robím musím s tým byť stotožnená,“ vyhlásila.

Prezidentská kandidátka Gabriela Drobová. Neuveríte kto jej zbiera podpisy!

Spievať začala ako štvorročná

Za svoju úspešnú kariéru vďačí najmä mame. Tá ju od detstva viedla ku klavíru. Ako dieťa však speváčka hodiny klavíru vôbec neobľubovala: Neznášala som to. Chcela som radšej behať s deťmi po vonku. Je ťažké hrať na nejakom nástroji, to drilovanie. Mame som to vyčítala, že iné deti sa hrajú vonku a ja musím stále hrať. Dnes som za to strašne vďačná,“ usmiala sa. Ak raz skončí s kariéru, tak už presne vie čomu sa bude venovať: „Začnem učiť deti na klavíri.“ Aj jej syn Hugo (9) už vraj udiera do piana ako naozajstný profesionál. Dokonca sa prihlásil, že o desať rokov si chce s mamou na jej koncerte zahrať.

Rodinka úžasných. Kanócz a Loj si takto vyšli s deťmi do mesta

Hlasivky si nešetrí

Mária Čírová sa priznala, že príkladný životný štýl nevedie. Šetriť sa nedokáže: „Spím tak šesť hodín čo teda pre speváka a na hlasivky nie je dobré. Ale neviem viac spať. Teraz máme psa a je to dobré investovaný čas. Hovorili mi, že som si na seba ušila búdu, ale tie ranné prechádzky ma bavia.“ Popri práci a rodine stíha ešte na otočku chodiť do Prahy kvôli lekciám spevu: „Chodím do Prahy k jednému špeciálnemu pedagógovi, ktorého mi poradila Ewa Farna. Chcela som pracovať s hlasom. Mala som taký jemný falzetový, ale vedela som, že nemôžem celý život tak spievať. Chcela som to rozbaliť. Tie hodiny spevu mi pomohli otvoriť hlas. Spievam Mary J. Blige a neviem ani ako.“

Máme pre vás tip na nový druh relaxu. Počuli ste už o floate?

Do Prahy kvôli hlasovým cvičeniam chodila najprv každý týždeň, teraz približne raz za tri mesiace. Spomína si na zábavný moment, keď ju s jej tvrdo vydretou novou polohou hlasu poslali producenti kadeľahšie: „Pri pesničke Unikát, mi všetci hovorili, že to nevydáme, lebo tam mám tvrdý, hnusný hlas. A ja som ostala šokovaná. Veď na tomto hlase so pracovala trištvrte roka! Nahovárali ma, že mám spievať jemne ako pred tým. A vtedy som prišla do konfrontácie, že nie bude to takto,“ zasmiala sa. Dobre, že neustúpila. Pesnička mala nakoniec veľký úspech

Dostáva otázky na telo

K nadchádzajúcemu koncertu si vymyslela speváčka zaujímavú interakciu s fanúšikmi. Na svojej stránke oznámila výzvu. Každý kto chce jej môže zaslať otázku. Na náhodne vybraté počas koncertu odpovie: „Jedna ma naozaj pobavila. Strašne som sa smiala. Že ako si spomínam na tridsať ročných ľudí, keď ja som bola malá. A ak sa nad tým zamyslím, naozaj boli pre mňa vtedy tridsať roční ľudia príšerne starí. Ale ja si pripadám naozaj mladá,“ presviedčala nás Mária Čírová.

Pridajte sa k nám na facebooku. Nájdete nás TU

 

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte