Jednou vetou

KULEHA: Máte piesok zo Sahary a neviete čo s ním?

"Nechám pred vchodom plnú vlečku a robte si s tým čo chcete, mne je to na nič", volal do Slovenského atletického zväzu veselý dobráčisko a ponúkal modernizáciu štadiónov. Za odplatu nič nechcel. A o čo mu vlastne išlo? Problém o ktorom ste určite v posledných dňoch počuli. Vypočujte si, na čom sa vtipne obe strany dohodli...

Tiež ste si našli špinavé okná, zaprášené autá, alebo balkóny? Môže za to Sahara! Podľa imeteo.sk prach k nám prúdil od juhu zo Sahary, po tom, ako sa nad severnou Afrikou prehĺbila tlaková níž a v oblasti Sahary došlo k silnej piesočnej búrke, pri ktorej sa do vysokých vrstiev atmosféry dostali tony piesku.

Keďže jednotlivé častice piesku sú ľahké, tak sa ľahko unášali v silnom južnom prúdení až nad naše územie.

Tento týždeň to už bude o niečo lepšie. Saharský piesok sa však bude nad našim územím nachádzať zhruba v polovičnej koncentrácii, ako tomu bolo na začiatku minulého týždňa, no aj napriek tomu to bude postačovať, aby opäť zašpinil naše autá a to predovšetkým v oblastiach, kde sa budú vyskytovať v pondelok a utorok zrážky.

A to spôsobilo v posledných dňoch rôzne situácie. Okrem čistenia okien alebo áut si s ním minimálne jeden chytrák poradil ako v našej nahrávke.

„Je fajnový! Z dovozu! Letel sem 2 až 3 tisíc kilometrov, neobanujete. Nacúvam pred vchod vlečku a potom mi zavolajte, keď bude prázdna…“ núkal na Atletickom zväze dobráčisko svoje služby. Vypočujte si ako to celé dopadlo a zabávajte sa.

P.S. okná už máte čisté? 🙂

Odporúčame aj: Máte veľmi vzrušujúce kvety, ďakujem!

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte