Máte radi pikao? Staňte sa rekordmanom už túto nedeľu!

K rekordu stačí prísť do trnavskej City Areny alebo zverejniť fotku na sociálnej sieti!

zdroj : TASR

V Trnave sa chystá slovenský online rekord v cucaní pikaa. Ustanovujúci slovenský online rekord v hromadnom cucaní pikaa ako protest proti predvianočnému zhonu chcú vytvoriť v nedeľu 17. decembra. Centrum bude v trnavskej City Arene, ale pripojiť sa môže každý, kto v čase od 16.30 do 16.45 hodiny siahne po tube sladkého kondenzovaného mlieka, spraví fotku alebo video a hneď ho bude zdieľať na sociálnych sieťach s hashtagom #jauzcucam.

„Až 18.000 Slovákov o našu akciu prejavilo záujem, a tak sme sa rozhodli pokúsiť o oficiálny slovenský online rekord,“ uviedla organizátorka Jana Pekárková z Cube Studio Trnava. Na online cucanie sa prihlásili podľa nej aj Slováci žijúci v zahraničí, najmä v Prahe, ale aj v Rotterdame, v Londýne a Štrasburgu.

Keďže organizátori sú z Trnavy, bude hlavné „epiCUCentrum“ udalosti v Trnave. Domáci môžu na 15 minút zastaviť vianočný zhon spoločným cucaním na prízemí nákupného centra. „Ale je jedno, kde sa bude cucať. Môže to byť vaňa, strecha domu, autobus, Lomnický štít či vianočné trhy.

Cieľom je užiť si okamih. Ak má byť na Vianoce niečo husté, tak nech to nie je atmosféra, ale radšej to pikao,“ povedala Pekárková. Dodala, že organizátori veria, že táto retro sladkosť dokáže na 15 minút nemožné v období najväčšieho zhonu odskočiť si do detstva.

Môže vás zaujímať

Hudobníci spomínajú: Mikuláša milujeme dodnes