Jednou vetou

Máte radi ZAZ? Tak sem príde zas!

Francúzska speváčka ZAZ

foto: facebook

Francúzsky temperament sa chystá na Slovensko. Živelná a nespútaná umelkyňa, ktorej temperament už spoznalo aj slovenské publikum, pripravuje na túto jeseň nový album a hneď po ňom turné, v rámci ktorého nevynechá ani Bratislavu. Novodobá Edith Piaf predstaví svoje novinky vo februári 2019.

Zaz okúzlila svet skladbami, v ktorých sa miešajú tradície gypsy jazzu, francúzskeho šansónu, melodického popu, swingu s príchuťou latina a flamenca. Isabelle Geffroy, tak znie jej civilné meno, si svoju popularitu tvrdo odpracovala. K umeleckému menu Zaz uviedla: „Neznamená to nič, znie mi to ako Zorro, prišlo mi to ľahšie zapamätateľné ako Isabelle“.

Harry a Meghan absolvovali prvé verejné podujatie ako manželia

Už od štyroch rokov vedela, že sa chce stať speváčkou, vyštudovala hudobné školy, spievala na uliciach Montmartru, od roku 2001 prešla viacerými bluesovými a jazzovými kapelami, s ktorými vystupovala od Casablancy po Sibír. Pozná ale aj publikum v Japonsku, Kolumbii či dokonca v Egypte. Všade tam spievala okrem svojich vlastných piesní aj to najlepšie od Edith Piaf, Serge Gainsbourga, Charlesa Aznavoura či amerického blues.

Smutná správa pre svet literatúry. Zomrel Philip Roth

V roku 2006 sa vrátila do Paríža a o tri roky na to vyhrala v mekke hudobníkov – koncertnej sále Olympia spevácku súťaž mladých talentov. Potom sa to všetko rozbehlo, debutový album ZAZ, úspechy a ocenenia vo všetkých frankofónnych krajinách, druhý album Recto Verso s hitmi On ira a Si, tretí album Paris produkovaný Quincy Jonesom, čo bol jej splnený sen. Na albume oprášila a do nového šatu obliekla všetky najkrajšie skladby o meste na Seine ako poctu francúzskej metropole, v ktorej našla druhý domov.

IMT Smile predstavujú novú pieseň a zároveň aj klip Budeme to stále my

Speváčka ZAZ sa občas pred koncertom „montuje“ do aparatúry, foto: FB 

Zaspievať si môžete už teraz:

 

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte