Jednou vetou

Matt LeBlanc po nasledujúcej sezóne odchádza z programu Top Gear

Matt LeBlanc

foto: TASR/AP

Britská televízna stanica BBC vo štvrtok oznámila, že bývalá hviezda amerického televízneho seriálu Priatelia Matt LeBlanc odchádza po nasledujúcej sezóne z populárneho britského motoristického programu Top Gear.

Moderátor programu LeBlanc vo štvrtkovom vyhlásení uviedol, že program na stanici BBC bol „veľká zábava“, ale táto časovo náročná šou a s ňou spojené cestovné povinnosti „ma odlučovali od rodiny a priateľov viac, než mi bolo príjemné“.

S týmto sa hrali naši rodičia, možno aj vy. Spomínate si?

Štvrtú a poslednú sezónu motoristického programu s LeBlancom ako moderátorom majú odvysielať neskôr v tomto roku, pripomenula tlačová agentúra AP.

Top Gear sa vďaka zmesi humoru, odvážnych až kaskadérskych výkonov a motoristických rád stal celosvetovým televíznym hitom už za pôsobenia dlhoročných moderátorov Jeremyho Clarksona, Richarda Hammonda a Jamesa Maya.

Vo veku 45 rokov zomrel jeden z frontmanov berlínskej skupiny Seeed

Z programu táto trojica odišla v roku 2015, keď Clarksona prepustili po jeho slovnom a fyzickom útoku na producenta. V súčasnosti moderujú konkurenčný program The Grand Tour americkej spoločnosti Amazon. LeBlanc sa pridal ako spolumoderátor Top Gear-u k Britovi Chrisovi Evansovi v roku 2016, ale tento kolega odišiel po jednej sezóne slabšej sledovanosti a vlažných kritík.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte