Medzi obeťami Harveyho Weinsteina bola aj Salma Hayek, vyhrážal sa jej smrťou

Hollywoodska herečka Salma Hayek.

Foto: TASR/AP

Salma Hayeková, herečka mexického pôvodu, bola tiež - podľa vlastných slov - obeťou Harveyho Weinsteina, známeho filmového producenta, ktorý čelí niekoľkým obvineniam zo sexuálneho zneužívania. Informovala o tom v stredu agentúra DPA s odvolaním sa na denník New York Times.

Hayeková (51) priznala, že Harvey Weinstein bol aj jej nočnou morou, pričom opísala desiatky prípadov, keď ju nútil k sexuálnemu kontaktu. Na jej odmietnutie údajne reagoval nahnevane a násilnícky.

Niekoľko žien vznieslo obvinenie

„Nemyslím si, že by existovalo niečo iné, čo by nenávidel viac než slovo ‚nie‘,“ vyhlásila. Raz sa jej dokonca vyhrážal smrťou, uviedla pre denník herečka.

O Weinsteinovom správaní Hayeková roky mlčala. Prehovoriť sa rozhodla po tom, ako niekoľko žien vznieslo voči nemu podobné obvinenia, ktoré mali rôzny charakter: od sexuálneho zneužívania až po znásilnenie.

Magnát dostal výpoveď

Hollywoodsky magnát následne dostal výpoveď z producentskej spoločnosti, ktorú spoluzakladal a boli mu odobrané rôzne významné ocenenia.

Weinstein sa k nevhodnému sexuálnemu správaniu priznal, no obvinenia zo znásilnenia alebo vynúteného pohlavného styku však popiera. Od prepuknutia škandálu začiatkom októbra tohto roku Weinsteina obvinilo už viac ako 80 žien.

Môže vás zaujímať

Rakúšan Handke si v Štokholme prevzal Nobelovu cenu za literatúru