Jednou vetou

Metallica odložila časť turné kvôli liečeniu speváka Hetfielda

Svetoznáma americká heavymetalová skupina Metallica

TASR

Americká heavymetalová skupina Metallica odložila svoje nastávajúce turné v Austrálii a na Novom Zélande po tom, ako jej zakladajúci spevák a gitarista James Hetfield opätovne nastúpil na odvykaciu liečbu v súvislosti so svojou závislosťou od alkoholu. Informovala o tom v sobotu spravodajská stanica Sky News.

Metallica mala v októbri odohrať koncerty v mestách Perth, Adelaide, Melbourne, Sydney, Brisbane a Auckland. Jeho spoluhráči Lars Ulrich (bicie nástroje), Kirk Hammett (gitara) a Robert Trujillo (basová gitara) na sociálnej sieti Twitter potvrdili zrušenie vystúpení.

„Ako väčšina z vás možno vie, náš brat James prerušovane bojuje so závislosťou už mnoho rokov. Nanešťastie musel teraz opätovne nastúpiť na odvykaciu liečbu, počas ktorej bude pracovať na svojom uzdravení. Chceme sa plnohodnotne vrátiť do vašej časti sveta tak skoro, ako to len bude možné. Oceňujeme vaše pochopenie a podporu pre Jamesa. Je nám ľúto, že sme spôsobili problémy mnohým fanúšikom, najmä tým, ktorí na naše predstavenia cestujú zďaleka,“ uvádza sa v predmetných tvítoch.

FOTO: Princ Harry navštívil mínové pole – 22 rokov po svojej matke Diane

Všetky zakúpené vstupenky budú preplatené, sľubuje skupina. Hetfieldov (56) zápas so závislosťou je spracovaný v dokumentárnom filme Some Kind of Monster z roku 2004, ktorý mapuje nahrávanie albumu St. Anger z predošlého roku. Metallica vznikla v roku 1981 a je známa skladbami ako Enter Sandman, Master of Puppets či One.

WorldWired Tour odštartovalo v októbri 2016 v Portoriku. Jeho posledná – juhoamerická – časť je naplánovaná na apríl 2020, keď má formácia vystúpiť v Čile, Argentíne a Brazílii. Kedy bude nahradená zrušená oceánska časť turné, nebolo bezprostredne známe.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte