Jednou vetou

Miesto foto hotové diela. Tieto kreatívne instagramy sa oplatí sledovať

Zaujímajú Vás grafity, fotografia, maľba a mnoho iného? Skúste aj vy navštíviť Instagram

autorská koláž hlavne.sk

Patríte medzi fanúšikov Instagramu? Ak po dlhom dni nemáte energiu na nič iné, len v pohodlí postele preletieť fotky ľudí, ktorých sledujete, určite oceníte tipy na zopár osobností, ktoré na Instagram vešajú doslova umelecké diela.

Instagram challenge #sombratislava mala obrovský úspech

Napriek tomu, že Instagram vznikol len v októbri roku 2010, má dnes viac ako 700 miliónov aktívnych používateľov, ktorí naň zavesili vyše 40 miliárd fotiek.

Nie každý využíva túto sociálnu sieť novej generácie iba na fotenie svojich raňajok, obedov a večere (mimochodom, pizza je najčastejšie sa vyskytujúcim jedlom na Instagrame, druhé v poradí je sushi). Niektorí ľudia sa rozhodli vyrobiť zo svojich profilov galérie a nahrávať krásne kusy umenia.

KUK! To je ale výraz. Malý psík vie, ako správne pózovať

Týchto šesť profilov upútalo našu pozornosť. Veď posúďte sami a dajte nám v komentároch vedieť či sa páčili aj Vám!

Avokádo je vitamínová bomba. Vedeli ste tieto fakty?

Alexis Diaz

Nástenné maľby, ktoré Alexis tvorí, následne vkusne odfotí a zavesí na svoj Instagram. Jeho čiernobiele výtvory vyvolávajú dojem nadčasovosti – akoby mohli byť rovnako dobre kresbou stredovekého umelca, ale aj maliara z ďalekej budúcnosti.

Nick Ulivieri

Úchvatné zábery z vtáčej perspektívy, ktoré zachytávajú nielen každodenný ruch veľkomesta, ale aj tajomnú súhru medzi prírodou a ľudským výtvorom. Tak možno popísať profil fotografa Nicka Ulivieriho.

Hroch v Keni usmrtil čínskeho turistu fotografujúceho na brehu jazera

Simone Bramante

Málokto na Instagrame dokáže zachytiť atmosféru danej chvíle tak rozprávkovým spôsobom ako Talian Simone Bramante. Jeho fotografie doslova premieňajú nudnú realitu na fantastický výjav.

Ana Marques

Minimalizmus, jednoduchosť, elegancia, jemnosť. Fotografie na Aninom profile so sebou nesú akýsi nadpozemský pokoj, človek má chuť ponoriť sa do zachytenej chvíle a odniesť si aspoň kúsok tohto pokoja so sebou.

Casey Ligon

„Porovnávanie je zlodejom radosti,“ píše sa na jednom z obrázkov, ktoré Casey nahrala na svoj Instagram. Kombináciou unikátnych kresieb, inšpiratívnych citátov a chytľavého dizajnu si táto instagramerka získala aj naše srdcia.

Kuleha: Dajte to zatmenie ešte raz, prosím

GoPro

Oukej, GoPro možno nie je osobnosť, ale stačí jeden pohľad na úžasné zábery zachytené touto kamerou, ktoré nájdete na jej oficiálnom Instagramovom profile, a pochopíte, prečo sa dostala na náš zoznam.

Sedem šialených dovolenkových destinácií pre ľudí, ktorých nudí more

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte