Jednou vetou

Módneho návrhára Karla Lagerfelda spopolnia bez obradu

Módny návrhár Karl Lagerfeld

Foto: Twiiter

Módny návrhár Karl Lagerfeld bude spopolnený bez obradu a jeho popol pravdepodobne rozptýlia spolu s popolom jeho matky a partnera. V stredu o tom informovala jeho vlastná módna značka.

Opustila nás módna ikona: S Karlom Lagerfeldom sa lúči celý svet

„Jeho želania budú rešpektované,“ uviedla pre tlačovú agentúru AFP hovorkyňa značky Karl Lagerfeld deň po tom, čo legendárny návrhár zomrel v Paríži vo veku 85 rokov.

„Kaiser“ (nemecky cisár), ktorý bol známy duchaplným humorom, dlho tvrdil, že „radšej zomrie“, než by mal byť pochovaný.

„Požiadal som o to, aby ma spopolnili a môj popol rozptýlili s popolom mojej matky… a Choupette (jeho mačky), ak umrie skôr než ja,“ uviedol v jednom zo svojich posledných rozsiahlych interview.

Lagerfeld predtým žiadal, aby jeho popol zmiešali s popolom jeho dlhodobého partnera, Francúza Jacquea de Baschera, ktorý zomrel na AIDS v roku 1989. Autorke de Bascherovho životopisu Marie Ottaviovej povedal, že si nechal polovicu jeho popola, aby boli nakoniec znova spolu.

V nemeckom Hamburgu narodený Lagerfeld uložil časť de Bascherovho popola „niekde na tajnom mieste“. „Jedného dňa ho pridajú k môjmu,“ vysvetlil Ottaviovej.

Megaoslava a skvelé emócie v každom meste, ďakujeme! Legendárna skupina ELÁN rozdýchava oslavy

Lagerfeld sa zaľúbil do „elegána“ de Baschera ako 19-ročný a staral sa oňho až do jeho smrti vo veku 38 rokov.

Robil to napriek tomu, že de Bascher, notorický záletník a milovník večierkov, mal ľúbostnú aféru s Lagerfeldovým veľkým konkurentom v móde Yvom Saint Laurentom.

Druhú polovicu de Bascherovho popola dostala jeho rodina, informoval v stredu francúzsky denník Le Monde.

Môže vás zaujímať

FOTO: To je ale premena! Bývalá televízna hviezda zmenená na nepoznanie