Jednou vetou

Modranské pivnice dnes lákajú na ochutnávky miestnych vín aj gastro špecialít

Už dnes návštevníkov čaká bohatý, ale hlavne chutný program

foto: modranskepivnice.sk

Vkročiť do viac ako 40 vinárstiev, spoznať atmosféru vinohradníckych dvorov i starobylých pivníc a ochutnávať v nich vína aj gastronomické špeciality z malokarpatskej oblasti môžu v sobotu návštevníci Dňa modranských pivníc 2018.

„Jedným z našich charakteristických a zväčša skrytých klenotov sú starobylé modranské pivnice. Napriek tomu, že ich spája vzájomná história aj architektúra, každá z nich je svojská, jedinečná s neopakovateľnou atmosférou.

Za vznikom podujatia Deň modranských pivníc stojí práve myšlienka navrátiť strateným klenotom ich zašlú slávu a sprístupniť návštevníkom kúsok nášho kultúrno-technického dedičstva,” priblížilo OZ, podľa ktorého sa prvý ročník podujatia uskutočnil v roku 2004 a odvtedy sa každoročne teší rastúcemu záujmu zo strany návštevníkov aj vinárov.

Do akcie sa ročne zapojí okolo 35 pivníc, 40 vinárov a približne 1500 návštevníkov

Ako uviedli, návštevníci Dňa modranských pivníc v cene vstupenky okrem degustácie dostanú aj mapka podujatia, katalóg vinárstiev a vín, ako aj bezplatnú kyvadlovú autobusovú doprava.

Podujatie, počas ktorého budú prístupné vinárstva z Modry, mestskej časti Kráľová i miestnej časti Harmónia, potrvá od 13. do 22.00 h. Podrobné informácie záujemcovia nájdu na www.modranskepivnice.sk

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte