Modusák Janko Lehotský na nákupoch

Hudobná legenda Janko Lehotský

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Jeho pesničky pozná nejedna generácia, na konte má niekoľko ocenení z legendárnej Bratislavskej lýry. Aj hudobná ikona chodí nakupovať ako bežní smrteľníci. Janka Lehotského (71) sme zastihli ako sa "veľkou debničkou" vybral na známe trhovisko. Na čo si robil najviac zálusk?

Zuzana Kanócz a Juraj Loj: Bábätka sa nevedia dočkať

Je obyčajný prázdninový deň a na vychýrené petržalské trhovisko si to namieril hudobník Janko Lehotský. Nášmu čitateľovi sa podarilo zachytiť, ako hudobná legenda na parkovisku vyberá z auta veľkú debničku a „štráduje“ si to za ovocím a zeleninou.

Mamička Šebová si materstvo naplno užíva

„Chodím tam pravidelne za jedným poctivým predavačom, má čerstvú zeleninu aj sezónne ovocie. Okrem toho kupujem u neho aj slnečnicové jadierka. Čítal som voľakde, že sú zdravé, tak ich sem tam chrúmem,“ povedal nám spoluautor hitov ako Úsmev, Dievčatá, Veľký sen mora a mnohých ďalších.

Kávičkári v meste. Takto si užívajú začiatok prázdnin známe tváre

Ako vidno, známy hudobník neskrýva šarmantný štýl o čom svedčí praktická ladvinka okolo pása a jeho auto by ste spoznali už z diaľky. Na zadnom kufri vozidla má totiž neprehliadnuteľný nápis „JOHNY“ (Ján po angl.). „Ja už ani neviem, ako mi to prischlo na aute, ale takto je jasné koho je to fáro, nie?“ uzavrel s úsmevom J. Lehotský, ktorý napísal takmer viac ako 500 textov a spolupracoval s plejádou známych mien (M. Žbirka, M. Gombitová, K. Duchoň, P. Hammel, J. Kociánová, M. Laiferová, P. Lipa, M. Rottrová, V. Špinarová, H. Vondráčková a iní).

FOTOGALÉRIA – kliknite na miniatúry

VIDEO: Poznáte túto pesničku Janka Lehotského?

Môže vás zaujímať

Vo veku 88 rokov zomrel fotograf Gregor