Jednou vetou

MOTO: Ako prežiť Silvester v psej koži?

Ako ochrániť svojho štvornohého miláčika pred novoročnými oslavami? Máme pre Vás tip!

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock

Štvornohí miláčikovia si Silvestra neužijú. Ohňostroje a výbuchy delobuchov patria k oslavám príchodu Nového roka, hoci už dnes platia zákazy pri používaní petárd a hlučnej pyrotechniky, stále sa nájdu "čierne ovce". Dospelí sa zabávajú, no psy sa chvejú od stresu. Existuje však riešenie, ktoré ich ochráni pred šokmi z delobuchov. Pozrite si nižšie foto aj video.

MOTO: Aký bol rok 2018? Automobilové vychytávky, novinky i facelifty

Odhlučnenie z Fordu

Konštruktéri britskej značky majú bohaté skúsenosti s odhlučnením vozidiel, ktoré patrí k najlepším na svete. Medzi určite najúčinnejšie patrí odhlučnenie veľkého SUV Ford Edge alebo najmodernejších slúchadiel.

V týchto autách sa naháňal Funes, alebo Bond. Milovníci Citroën si prišli na svoje.

Autá a psy?

Samozrejme, majú toho veľa spoločného… V laboratóriách firmy vznikol prototyp búdy pre psov, ktorá zablokuje vonkajšie zvuky a pre zviera vytvorí absolútne tichú zónu pokoja. Konštruktéri zhotovili prototyp tak, že keď mikrofón vo vnútri zaregistruje zvuk ohňostrojov či iný hlasný zvuk – napríklad hrmenie počas búrok, audio systém vyšle protichodné frekvencie, ktoré hluk eliminujú.

MOTO: Ste motoristický labužník? Toto fáro môže byť vaše!

Dobrý nápad nezapadne

Búda je tiež dostatočne zvukotesná, keďže obsahuje vysoko zhustenú vrstvu korku. Technológia Active Noise Control je ideálna aj na takéto použitie. Projekt je zatiaľ prvý v sérii programu Interventions, ktorým sa automobilka snaží riešiť každodenné problémy z vlastnej technologickej dielne. Nie je ešte celkom isté, kedy sa začne s výrobou, prax však potvrdzuje, že všetky dobré nápady z vývojárskych laboratórií, ktoré sa dali komerčne využiť, sa objavili aj na bežnom trhu.

MOTO: Kto sa stane víťazom súťaže Auto roka 2019?

FOTOGALÉRIA (kliknite na náhľad)

VIDEO: (kliknite na náhľad)

MOTO: Synovia Adama Opla začali namiesto šijacích strojov vyrábať autá

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte