Jednou vetou

MOTO: Aký bol rok 2018? Automobilové vychytávky, novinky i facelifty

Fanúšikov motorizmu potešilo tento rok mnoho prekvapení

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock

Spolu 24 úplne nových modelov a 33 faceliftov ponúkli v tomto roku výrobcovia automobilov. Vyberáme tie najzaujímavejšie, ktoré potešili srdcia motoristov.

Urobte si sviatočnú diskotéku: Najväčšie vianočné hity. Je medzi nimi aj ten Váš?

Škoda: Česká automobilka má na našom trhu tradične najbohatšie zastúpenie. Zaujala najmä faceliftami Fabie, Superb a nových odvodenín známych modelov Kodiaq s prídavnými označeniami RS a GT. Automobilka sa pripravuje na uvedenie nového modelu – Škoda Scala.

Audi: Nemecký výrobca prišiel s dlho očakávanou novinkou Q8. Ten, kto čakal, že bude väčšia než známa Q7, zostal možno sklamaný. Osmička je síce výrazne menšia, no je to technologická lahôdka. Stajňa z Ingolstadtu uviedla aj novú generáciu známeho modelu A6. Pribudla elektrická verzia s názvom e-tron a viaceré facelifty.

Aj politici sú len ľudia. Aké majú plány a čo nezvládli?

BMW: Z mníchovskej automobilky mali motoristi možnosť otestovať nové X2 a M5 ale aj úplne novú generáciu X4 a X5. Zaujal Z4 – ako napokon pri každej generácii tohto výnimočného športiaka.

FOTOGALÉRIA I (článok pokračuje nižšie)

KIA: Tohto roku sa juhokórejská automobilka vo výrobnom závode na Slovensku sústredila na svoj najpredávanejší variant Cee´d. A neponúkla facelift či miernu úpravu predchádzajúceho modelu,  ale celkom nové auto. A to sa naozaj vydarilo.

MOTO: Synovia Adama Opla začali namiesto šijacích strojov vyrábať autá

Mazda: Aj keď nejde o úplne nové vozidlo, japonská automobilka so sídlom v Hirošime v tomto roku predstavila inovovaných krásavcov – verzie 3 a 6.

Peugeot: Francúzska značka sa sústredila na nový model 508. Ide o luxusný automobil v podobe fastback, ktorý zaujal nielen dizajnom ale aj špičkovými technológiami.

TIP: Gazdinky nestíhate? Toto napečiete na sviatočný stôl hneď

Volkswagen: Zabodoval najmä príchodom očakávanej tretej verzie obľúbeného SUV Touareg. Koncernovú príbuznosť s Audi Q7 nezaprel – a treba povedať, že je to krásavec, akých je stále málo.

Volvo: Švédska automobilka sa sústredila na model S60 a jeho derivát V60. Ide o nové vozidlá, i keď ich predchodcovia majú už čosi za sebou a v čase svojej slávy patrili k skutočným automobilovým skvostom. A odborníci predpovedajú nástupcom ešte výraznejší úspech.

Obľúbené lyžiarske strediská: Ako sú na tom tento rok?

Jaguar: Tradičná britská automobilka zaujala najmä pokračovaním v trende SUV a  tentoraz elektrickou verziou nazvanou I-Pace.

Ford: Značka sústredila v roku 2018 pozornosť predovšetkým na inovovanú verziu populárneho modelu Focus. Ide o mutáciu, ktorá môže výrazne zasiahnuť do štatistiky úspešných predajov.

Mercedes-Benz: Prémiová nemecká automobilka zaujala najmä príchodom úplne novej generácie modelu A, faceliftom triedy C a štartom nového legendárneho modelu G.

FOTOGALÉRIA II (kliknite na miniatúry)

 Pridajte sa k nám na facebooku – NÁJDETE NÁS TU

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte