Jednou vetou

MOTO: Exkluzívne mašiny, nablýskané fára aj dobrá klasika. Pozrite sa, čo ponúka Autosalón v Bratislave

Autosalón sa koná na Inchebe v Bratislave

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

V týchto dňoch sa na výstavisku Incheba otvárajú brány 29. ročníka najvýznamnejšieho motoristického podujatia roka bratislavského Autosalónu. Po rokoch miernej stagnácie sa na ňom predstaví až 50 významných automobilových značiek. Pozrite si celú galériu na konci článku:

MOTO: Famózne SUV od Citroënu. Testovali sme C5 Aircross (FOTO A VIDEO)

Chýbať nebudú ani výrobcovia najluxusnejších modelov ako Aston Martin, Bentley, BMW, Cadillac, Ferrari, Lamborghini, Land Rover, Maserati, McLaren, Mercedes-Benz a Rolls Royce.

S čím sa výrobcovia chystajú ohúriť Bratislavu, davy návštevníkov a motoristických nadšencov?

MOTO: Ako sa rozhodujeme? Kúpa auta je psychologická alchýmia!

Toto je ponuka exkluzívneho salónu:

Rolls Royce v rámci snahy zaujať v momentálne mimoriadne populárnej triede SUV predstaví najväčší, najluxusnejší a najdrahší model Rolls Royce Cullinan.

Drahý ako diamant: Rolls Royce Cullinan | Foto: Michal Psota

 

FOTO: Vyberal fáro pre svoju princeznú. Pozrite sa, kde sme stretli úspešného Kaliho

Titul najrýchlejšieho SUV si získal Lamborghini Urus, ktorý určite nebude mať núdzu o tisícky obdivovateľov. Audi síce na výstave nebude prezentovať všetky svoje najnovšie modely, no určite predstaví zástupcu v elektromobiloch model Audi e-tron.

Podobne je na tom aj značka Jaguár s modelom Jaguar I-Pace. Mercedes-Benz prichádza na autosalón Bratislava s ôsmimi novinkami v slovenských premiérach. GLC kupé navyše oslávi svoj európsky krst. Po prvýkrát na Slovensku bude možné vidieť naživo nové elektrické EQC.

Mercedes-Benz GLC kupé | Foto: Michal Psota

 

MOTO: Ako sa rozhodujeme? Kúpa auta je psychologická alchýmia!

James Bond a Aston Martin

Aj keď slávny agent 007 do Bratislavy nezavíta, bude tu zastúpená jeho automobilová značka. Aston Martin predstaví svoje modely DB11 Volante a DBS Superleggera. Bentley predvedie najnovšie výtvory Benyaga V8 Petrol a nádherný kabriolet Continental W12 Cabrio. Mníchovská značka BMW bude zastúpená predovšetkým najnovším modelom luxusnej limuzíny BMW 7. Spoza oceánu do Bratislavy dorazí Cadillac XT5, čo je vlastne opäť SUV a Chevrolet s inovovaným a ešte pôsobivejším Camarom. Lahôdkou bude aj superšportiak od McLarenu a jeho model 720s.

Aston Martin DBS Superleggera, značka agenta 007 | Foto: Michal Psota

Vymení Pellegrini vládnu limuzínu za toto?

Premiéru má 60 modelov

Okrem top luxusných značiek, ktorých je na tohtoročnom Autosalóne obrovská plejáda, si slovenskú premiéru užije až 60 automobilových krásavcov. Nová Mazda 3 sedan sa predstaví v stredoeurópskej výstavnej premiére. Medzi vystavovateľmi nebudú chýbať výrobcovia, ktorých autá sú bohato zastúpené na našich cestách: Škoda, Citroen, Peugeot, Honda, KIA, Mini, Hyundai, Ford, Renault, Volkswagen, Toyota, Suzuki, Range Rover, Land Rover, Lada, Fiat, Dacia…  No a nespornou špecialitou bude auto a lietadlo v jednom AeroMobil s dodatkom 4.0. Ide o najnovší model lietajúceho auta zo Slovenska, ktorý bude prvýkrát predstavený verejnosti.

AeroMobil 4.0 | Foto: Michal Psota

MOTO: Ako predísť havárii auta s cyklistom? Táto automobilka má nápad!

Brány sú už otvorené!

A to najdôležitejšie: tohtoročný Bratislavský Autosalón s ponukou toho najlepšieho z európskeho automobilového sveta otvára svoje brány pre novinárov a odborníkov 30. apríla, milovníci ladných tvarov a rýchlych motorov si môžu všetky novinky vychutnať od utorka (30. 4.)  až do nedele 5. mája.

FOTOGALÉRIA – kliknite na miniatúry

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na 0910 554 995

Môže vás zaujímať

Instagram cenzuroval Madonnu za šírenie dezinformácií