Jednou vetou

MOTO: Na Slovensko prifrčí ďalšia automobilová legenda

Toyota GR Supra Performance Line

autorská koláž hlavne.sk, Toyota

Japonská Toyota nezostáva nič dlžná svojej povesti. Najväčší svetový výrobca automobilov uvedie v tomto roku na trh sedem (!) nových modelov. Ako prvú absolútnu novinku predstavila v Osake piatu generáciu kultového kupé GR Supra Performance Line so znakom TRD.

FOTO a VIDEO: Zabudnite na Nivy v Bratislave. Úplne sa menia. Boli sme sa tam pozrieť pár hodín pred uzavretím

Športová divízia japonskej značky Toyota Racing Development (TRD) sa špecializuje na vývoj športových a terénnych balíkov pre sériové modely a úpravu športových vozidiel. Bohaté skúsenosti využili aj v tuningu nového kupé Toyoty. GR Supra Performance Line nielen výborne vyzerá, ale aj jazdí – naplno využíva dokonalé rozloženie hmotnosti a pomeru rázvoru náprav a rozchodu kolies.

MOTO: Boj o miesto v posteli pomôže vyhrať automobilka Ford

 

Model oblečený do uhlíkového vlákna

TRD oblieklo model Supra A90 do aerodynamického kabáta z uhlíkového vlákna, pribudol zadný spojler, aerodynamicky upravené nárazníky, prahy a dverné panely. Sériové kolesá nahradili 19-palcové kované hliníkové disky.

Foto: Toyota

 

 

Nepozeraj toľko do počítača, pokazíš si oči! Je to naozaj tak?

Štýlový pretekársky imidž

Dvojmiestne kupé inšpirované pretekárskymi vozidlami má klasické rozloženie s motorom vpredu a pohonom zadných kolies. Pod kapotou pracuje preplňovaný motor R6 s výkonom 340 koní a krútiacim momentom do 500 Nm. Krátky rázvor náprav a široký rozchod kolies dosahuje dokonalý pomer 1,55, čo zaručuje mimoriadnu stabilitu v zákrutách a okamžité reakcie riadenia.

Toyota Supra poteší rýchlych jazdcov

Piata generácia Toyoty Supra je prvým svetovým modelom zo série GR vyrobeným tímom Toyota Gazoo Racing. Doteraz vyrábali športové verzie sériových modelov len pre vybrané trhy – napríklad v Európe Yaris GRMN. Tentoraz má automobilová lahôdka namierené aj na Slovensko. Supra GR sa u nás začne predávať už začiatkom leta 2019.

VIDEO: To musíte vidieť! Takto oslávili Čínsky Nový rok v Londýne

GALÉRIA (kliknite na miniatúry)

MOTO: Horúca novinka. Onedlho sa v Bratislave predstaví už 8. generácia legendárneho Passatu

Môže vás zaujímať

VIDEO: Objavili unikátny asteroid s chvostom ako kométa