MOTO: Vyskúšali sme nový najmenší Citroën. Neuveriteľne prekvapil!

Hravý dizajn, sympatická osobnosť a dynamický štýl! Nielen to ponúka nový Citroën C1

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Štýlový, obratný aj praktický. To je nový Citroën C1, ktorý sme mali možnosť testovať. Najlepšia voľba pre tých, ktorí potrebujú malé šikovné auto na každý deň. Zvládne hravo aj výlety mimo mesta a hoci sa nezdá, odveziete v ňom viac, ako len kabelku. Pozrite si nižšie foto aj video:

VIDEO: Rodinný aj úžitkový! Nový Citroën Berlingo hravo zvládne oboje

Chrumkavé rozmery

Kto pozná predchádzajúcu generáciu tohto vozidla, alebo autá podobnej kategórie, vie, že rozmery sú priam čarovné. Mračiť sa pri hľadaní parkovacieho miesta nebudete ani v najhustejšom centre mesta. Nový Citroën C1 sa zmestí takmer všade, na jeho odparkovanie potrebujete nájsť aspoň 3, 5 metra (dĺžka auta je 3 465 mm, šírka 1 615 mm a výška 1 460 mm). Pod kapotou ani nie tonového auta (presne váži 950 kg) sa nachádzalo 71 koní (53 kW), s 1-litrovým motorom a 14-pálcovými pneumatikami. V ponuke je aj 3-valcový benzínový motor s objemom 1,2l a výkonom 82k využíva inovatívne, efektívne a úsporné technológie, ktoré znižujú spotrebu až na 4,3 l/100 km a emisie CO2 na 99 g/km, pričom zachovávajú živé jazdné vlastnosti.

MOTO: Aký bol rok 2018? Automobilové vychytávky, novinky i facelifty

Hravosť nadovšetko

Budúci majitelia si môžu pre svoj Nový Citroën C1 vybrať z 8 farieb a k tomu farebne odlíšiť strechu a spätné zrkadlá, čo sa osvedčilo pri modeloch Citroën C3. Palubná doska nás oslovila pre svoje čisté línie, hravé a ľahko ovládateľné výduchy klimatizácie, ako aj praktické pripojenie prenosných zariadení cez USB alebo „jack“ konektor. Interiér vozidla na nás pôsobil vďaka pestrofarebným poťahom veľmi optimisticky. článok pokračuje pod videom

VIDEO: Nový Citroën C1  (nahrávané s HUAWEI P20 Pro)

MOTO: Uuups. Kuriózna nehoda auta terčom vtipov (VIDEO)

Bezpečný drobec

To, že Nový Citroën C1 patrí do rodiny nových bezpečných vozidiel tejto značky dokazuje aj tým kvalitným LED osvetlením v prednej časti nárazníka. Predné hlavné svetlomety zvýrazňujú vzhľad auta a môžu niekomu pripomínať známu taliansku imidžovku. Podľa nezávislých testov je práve tento typ svetlometov žiadaný, najmä u mladých a preto na ne vsadila aj francúzska automobilka.

MOTO: Malý, šikovný a hlavne najžiadanejší. Taký je Citroën C3. Pozrite sa, koľko ich už behá po cestách!

Malá veľká skrýša

Hoci sa to na prvý dojem nezdá, ale Nový Citroën C1 je aj praktický automobil.  Keď treba, odveziete v ňom hoci aj menšiu práčku, stredný televízor, kus drobného nábytku, alebo podobné. Praktický a prístupný batožinový priestor ponúka objem 196 litrov, pričom kryt sa sklopí pri otvorení dverí. V prípade sklopenia zadných sedadiel batožinový prestor dosahuje objem až 780 litrov. článok pokračuje pod galériou 

GALÉRIA – kliknite na miniatúry (odfotené s HUAWEI P20 Pro) 

Inteligentné technológie

Citroën C1 poskytuje uvoľnenú jazdu vďaka jednoducho dostupným pomocníkom pri jazde. Pre zjednodušenie parkovania, napríklad v príliš úzkych priestoroch premieta cúvacia kamera pohľad za vozidlo na 7″ dotykový displej hneď pri zaradení spiatočky. Šikovne si viete pripojiť na hands-free aj svoj smartfón. Nový Citroën C1 je obohatený o novú motorizáciu PureTech 82. Kombinovaná spotreba vozidla je 3,7 l / 100 km a emisie CO2 88 g/km.

MOTO: Budeme jazdiť bez volantu?

Nový Citroën C1 uchvátil aj známu bulvárnu redaktorku Ilonu Hruštíkovú, ktorá v nestráženej chvíli natočila bláznivú recenziu na milé autíčko. V aute podľa našich informácií prevážala Trojkráľovú makovú bublaninu, kartón domácich vajíčok a demižón omšového, ktorý si za milodar zaobstarala na neznámej fare. Všetky spomínané požívatiny bezpečne doviezla do cieľa. Pozrite si jej krátke uletené video:

Pani Hruštíková testuje novinku ??? Citroën ?

Uverejnil používateľ Andrej Wallner Štvrtok 3. januára 2019

VIDEO: Nový Citroën C1 a technologické vychytávky

Pridajte sa k nám na facebooku – NÁJDETE NÁS TU

Môže vás zaujímať

Česká skupina Verona vydala novú verziu hitu Náhodou, prizvala si Michala Davida