Jednou vetou

Muzikál Krysař vychádza na dvojalbume

Nový dvojalbum obsahuje všetky tri české naštudovania kultového muzikálu

foto: TASR

Dvojalbum Krysař 1996 – 2018, ktorý vychádza v týchto dňoch, obsahuje všetky tri české naštudovania kultového muzikálu Daniela Landu. Na prvom disku vychádzajú vôbec prvýkrát piesne zo súčasnej inscenácie Divadla Kalich, ktorá sa hrá od septembra 2017 pred neustále vypredaným hľadiskom.

Druhé CD obsahuje highlights z oboch predchádzajúcich naštudovaní a pripomína tak aj skoršie špičkové umelecké výkony. Jeden z najúspešnejších muzikálov z pera Daniela Landu na motívy novely Viktora Dyka sa hral viac než tisíckrát a to nielen v Čechách, ale aj na Slovensku a v Rakúsku.

Premiéra sa odohrala v novembri 1996 v divadle Ta Fantastica, v hlavných postavách s Danielom Landom (Krysař) a Luciou Bílou (Agnes). Druhé naštudovanie pripravilo Divadlo Kalich v roku 2002. Objavili sa nové tváre ako Petr Kolář, Petra Janů či Bohouš Josef.

Všetky verzie režírovala Mirjam Landa. Dirty muzikál Daniela Landu sa v septembri 2017 vrátil na javisko Divadla Kalich v novom hereckom obsadení v titulnej úlohe s Přemyslom Pálkom a s novou výpravou a choreografiou.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte