Jednou vetou

Na bratislavskej Kolibe padol historický rekord nočnej teploty

Noc zo štvrtka (3.8.) nadnes bola na bratislavskej Kolibe najteplejšou v histórii merania tamojšej meteorologickej stanice. Na sociálnej sieti o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

Teplota v noci nadnes klesla na Kolibe na 24,8 stupňa Celzia. „Od začiatku meraní, od roku 1950, nebola nikdy takáto teplá noc na Kolibe zaznamenaná,“ uviedol na profile SHMÚ.

Zároveň ide o najteplejšiu noc, ktorú zaznamenali stanice umiestnené vo výške do 400 m nad morom. I ďalšie stanice v hlavnom meste zaznamenali počas poslednej noci vysoké nočné teploty – na letisku 23,2 a v Mlynskej doline 23,9 stupňa Celzia.

Uplynulá noc bola však veľmi teplá na viacerých miestach Slovenska. „Na väčšine územia klesla teplota vzduchu na 22 až 15 stupňov,“ spresnili meteorológovia.

V diskusii pod správou zároveň dodali, že koniec súčasných mimoriadnych horúčav sa blíži. „Už v sobotu (5.8.) bude o niečo chladnejšie a v nedeľu (6.8.) sa na väčšine územia ochladí aj výraznejšie,“ informovali.

Budúci týždeň sa má však opäť prechodne otepliť, podľa meteorológov by však nemalo ísť o také vysoké teploty ako v týchto dňoch.

Môže vás zaujímať

Instagram cenzuroval Madonnu za šírenie dezinformácií