Na deti a dospelých v Banskej Bystrici čaká mikulášsky program i vianočné trhy

Sviatočnú atmosféru vianočných trhov môžu zažiť v sobotu návštevníci obchodného centra Europa v Banskej Bystrici, ktoré ich tohto roku organizuje po piaty raz. Podľa organizátorov predajcovia na trhoch, ktoré potrvajú až do Štedrého dňa, ponúkajú množstvo tradičných predmetov.

„Nebudú chýbať napríklad smaltované šperky, sklenené svietniky, vianočné ozdoby, kamienky či šperky z kameňov a zábavné ponožky. Na svoje si prídu aj milovníci voňavých vianočných dobrôt, ktorí na trhoch nájdu chutné trubičky, obľúbené linecké koláče, bylinky, perníky, či dokonca čučoriedkové víno,“ uviedol marketingový manažér centra Viktor Maceják.

Organizátori pre deti počas soboty pripravili aj mikulášsky program a priamo s Mikulášom sa budú môcť i vyfotografovať. „Spoločne s anjelom a čertom bude navyše od 15.00 h do 17.00 h v centrálnom priestore na prízemí rozdávať všetkým poslušným deťom sladké dobroty,“ dodali pracovníci centra.

Súčasťou predsviatočnej atmosféry je podľa ich slov i vianočná výzdoba, akú je možné vidieť v rozprávkových vianočných filmoch.

Môže vás zaujímať

Drotárstvo zapísali do svetového zoznamu UNESCO