Na festivale Pohoda 2019 sa snažia mladých ľudí aj vzdelávať

Na snímke Symfonický orchester Slovenského rozhlasu na 23. ročníku multižánrového festivalu Pohoda 2019 na letisku v Trenčíne vo štvrtok 11. júla 2019.

foto: TASR - Jaroslav Novák

Festival Pohoda 2019, ktorý sa začal vo štvrtok na trenčianskom letisku, nie je len o hudobných zážitkoch. Pre mladú generáciu návštevníkov sú pripravené viaceré vzdelávacie aktivity, medzi nimi zábavno-poučný kvíz týkajúci sa obdobia komunizmu. Séria aktivít Rok '89 vznikla pri príležitosti osláv 30. výročia Nežnej revolúcie.

URPINER: Pohoda 2019 s Banskobystrickým pivovarom je poriadne naštartovaná

„Mladšia generácia, ktorá sa narodila až po rozdelení Československa, sa tak môže lepšie oboznámiť s obdobím, keď ešte nebola na svete. Séria aktivít na Pohode okrem hry prinesie zábavnú show Velvet talk show, ktorá s humorom a nadhľadom nazrie na revolučné roky,“ uviedli jej tvorcovia.

Otázok, ktoré sa týkajú obdobia od vzniku totality v roku 1948 až po pád komunizmu na Slovensku v novembri 1989 je 300.

„Všetkým nám ide o to, aby naša história rezonovala aj u mladšej generácie a udalosti týkajúce sa Nežnej revolúcie k tomu neodmysliteľne patria. O Nežnej revolúcii je aj film Amnestie. Tieto idey sa stretli v jednom bode, a tým je pád komunizmu,“ priblížil producent filmu Maroš Hečko.

Ste milovníci dobrej hudby? Týchto 8 festivalov nesmiete vynechať!

Hra ’89 vznikala niekoľko mesiacov. Mimo trenčianskeho letiska sa do nej nikto nebude mať možnosť prihlásiť. Od septembra bude možné spustiť ju na akomkoľvek počítači či mobile v ktoromkoľvek slovenskom meste.

Tvorcovia hry ju ponúkli aj školám, aby sa zvýšilo povedomie o socializme a spoločenskom živote v rokoch 1948 až 1989.

Môže vás zaujímať

Drotárstvo zapísali do svetového zoznamu UNESCO