Jednou vetou

Na Najmilšom koncerte Úsmevu ako dar sa predstavilo takmer 60 mladých talentov

Najmilší koncert roka 2018

foto: facebook.com/Úsmev ako dar

Takmer 60 nádejných hercov, spevákov a tanečníkov z detských domovov a náhradných rodín si užilo javisko bratislavského Divadla Aréna v rámci 28. ročníka Najmilšieho koncertu Úsmev ako dar. Tí tak vo štvrtok (7.6.) opäť dostali priestor, aby prostredníctvom umenia vyjadrili svoje pocity, túžby, postoje a sny.

Veľkému finále predchádzalo šesť regionálnych kôl v Nitre, Prievidzi, Košiciach, Ružomberku, Zvolene a Trnave. Na nich sa predstavilo 289 detí z 52 detských domovov, šiestich náhradných rodín, jedného krízového centra, dvoch komunitných centier a dvoch zariadení Dorka. „Ich vystúpenia posúdila odborná porota a tie najlepšie sa dostali až do Divadla Aréna,“ priblížila Mária Soboličová, manažérka produkčného oddelenia Úsmevu ako dar.

V septembri vyjde nový posmrtný album Princea

Medzi finalistami sa predstavil aj spevák Jakub, ktorý vyrastá v pestúnskej rodine. „Mali sme s mojimi súrodencami pripravenú ľudovú pieseň Dobrý večer frajerôčka moja. Tréma bola, ale spolu sme si to naozaj užili,“ zhodnotil Jakub svoju javiskovú premiéru. Jeden z moderátorov večera, herec Lukáš Latinák, pritom nevylúčil, že z niektorých účinkujúcich sa možno stanú aj jeho kolegovia.

Úsmev ako dar sa už 35 rokov stará o to, aby deti mohli bezpečne vyrastať v rodinách, ideálne vo vlastných. Vykonáva terénnu sociálnu prácu, posilňuje systémovú svojpomoc širokých rodín, pripravuje a sprevádza náhradných rodičov. Buduje centrá pre obnovu rodiny a zariadenia núdzového bývania či domy na polceste pre mladých bez rodinného zázemia a podieľa sa na tvorbe legislatívnych noriem.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte