Jednou vetou

Na Slovensku vystúpi Indierocková kapela Editors

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Indierocková kapela Editors v rámci Violence Tour vystúpi v pondelok 26. novembra v bratislavskej Refinery Gallery. Bude to narodeninový koncert Rádia FM. O vstupenky je mimoriadny záujem aj z okolitých krajín, keďže skupina v rámci Violence Tour 2018 nevystupuje v Česku, Maďarsku ani Rakúsku. Do Bratislavy si partia z anglického Birminghamu privezie špeciálneho hosťa. Predskokanom na ich koncerte bude hudobník Andy Burrows. Oznámili to zástupcovia spoločnosti XL, ktorá kapelu na Slovensko prináša.

Zoznam požiadaviek na organizátorov zo strany kapely je zaujímavý. Editors si potrpia na ochranu životného prostredia, na každom mieste, kde sa budú pohybovať ich členovia a štáb, požadujú veľké nádoby na separovanie odpadu a stovka uterákov musí byť opratá bez použitia chemických čistiacich prostriedkov. Pred koncertom chcú pozerať športové prenosy a tri hodiny pred vystúpením si členovia pochutnajú na zeleninovej polievke a morke. Pre časť tímu budú pripravené vegetariánske aj vegánske jedlá. Zapíjať to budú kvalitnými vínami, pivom, ale aj tequilou. Počas koncertu však pijú striktne iba minerálnu vodu. Spolu požadujú viac ako 200 litrov rôznych nápojov.

Editors však kladú nároky hlavne na kvalitné ozvučenie a osvetlenie svojej šou. Do Bratislavy sa vrátia po ôsmich rokoch a predstavia svoj šiesty štúdiový album Violence, za ktorý získali množstvo pozitívnych ohlasov. Časopis New Musical Express im udelil osem z desiatich hviezdičiek rovnako ako magazín Q. Do TOP 10 sa album dostal v Anglicku, Belgicku, Nemecku či Holandsku. Frontman Tom Smith uviedol, že sa im podarilo namiešať najvyváženejšiu zmes gitarovej a elektronickej tvorby.

Do Bratislavy opäť zavíta japonský bábkoherec Nori Sawa

Na koncerte však odznejú aj ich notoricky známe hity Munich, Papillon či Blood. „Viem, že na Slovensku máme veľa fanúšikov, veľmi rád spomínam na vaše parádne festivaly a teším sa aj na náš samostatný koncert po dlhých rokoch. Sľubujem, že to bude parádna jazda,“ pozýva fanúšikov na koncert Smith.

Burrows, niekdajší bubeník kapely Razorlight (2004 – 2009), s ktorou vydal tri albumy, a skupiny We Are Scientist (2009-2014), má na svojom konte aj štyri sólové štúdiové nahrávky. Prvú The Colour Of My Dreams vydal ešte v čase pôsobenia v skupine Razorlight. S kapelou Editors ho spája dlhoročné kamarátstvo, a to hlavne s frontmanom Smithom, s ktorým vydal v roku 2011 spoločný album Funny Looking Angels. Obaja sa stretli prvýkrát na festivale Glastonbury v roku 2005, kde ich zoznámila spoločná kamarátka, neskoršia manželka Smitha. Burrows napísal aj niekoľko skladieb pre Toma Odella (Sirens, Here I Am, Jubilee Road) a podieľal sa aj na filmovej hudbe napríklad k filmom Arthur, The Snowman a Johnny English Reborn. Burrows žije s manželkou a dvoma dcérami v Hackney.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte