Jednou vetou

Na zámku Schloss Hof v Rakúsku bude pre deti aj slovenské divadlo

Počas druhého prázdninového mesiaca bude na rakúskom zámku Schloss Hof neďaleko Bratislavy opäť príležitosť na zábavu a poučenie pre najmenších návštevníkov.

„Aj tento rok sa deti i rodičia môžu tešiť na veľkú prázdninovú zábavu od 5. augusta do 3. septembra. Nezávisle od počasia, vnútri i vonku, v každej časti zámockého areálu, je k dispozícii niečo, čo zaujme detského návštevníka. Pripravili sme bohatú programovú ponuku i pre slovenské deti,“ informuje zámocká sprievodkyňa Barbora Hromjáková.

Každé popoludnie od 14. do 17. hodiny môžu najmenší návštevníci v Detskom a rodinnom svete Bäckenhof absolvovať zaujímavé workshopy. Kto sa rád zahrá na princa alebo princeznú, chce vkĺznuť do barokových šiat a dozvedieť sa viac o význame vejárov, nemal by vynechať workshop Parochne-vejáre-menuet. Pre tých, ktorí uprednostňujú manuálne aktivity, sú určené dielničky zamerané na pečenie alebo sadenie rastliniek.

Prvý augustový víkend bude na zámockom statku o niečo rušnejšie ako tradične. V popoludňajších hodinách sa deti dozvedia zaujímavosti zo života jeho štvornohých obyvateľov. Okrem pozorovania aj raritných zvierat ponúka možnosť aktívne sa zapojiť do práce pod dohľadom inštruktorov. Počas víkendov deti poteší zábavný kultúrny program.

Nebude chýbať ani bábkové divadlo či kúzelník

Na zámku hosťuje v nedeľu 6. augusta bábkové divadlo z Bratislavy, ktoré predvedie zábavné predstavenie o Lopte Hopte aj v slovenskom jazyku. V zábavnom duchu sa budú niesť aj nasledujúce víkendy. Svoje magické zručnosti vytiahne z čarovného klobúka kúzelník Helmut. Príbehy z Dunajských luhov vyrozpráva Divadlo z Au. O veselý koncert plný tanca a spevu sa postará Marko Simsa. Maľovanie na porcelán, kreatívnu prácu so sklom či modelovanie z hliny si môžu deti vyskúšať 27. augusta na Umeleckej akadémii.

„Panský dvor na statku disponuje plne zariadenými remeselníckymi dielňami. Počas prázdninového programu tam vo vybraných dňoch opäť ožijú staré remeslá. Nemusíte sa len prizerať na prácu šikovných rúk miestnych remeselníkov, ale môžete si to pod ich vedením aj vyskúšať. Zatiaľ čo sa deti ponoria do zábavných aktivít, dospelí si môžu oddýchnuť v barokovom parku alebo navštíviť výstavu o Márii Terézii v zámockých komnatách,“ dodáva Hromjáková.

Môže vás zaujímať

Dosť bolo jedenia a leňošenia. Cvičenie ako novoročné predsavzatie funguje takto