Jednou vetou

Najkrajšie vyznania: Toto odkazujú známe tváre svojim mamám…

Čo povedali na svoje mamy známe tváre?

autorská koláž hlavne.sk

Vedeli ste, že deň matiek si pripomínali už v starovekom Grécku? História siaha až do antiky – 250 rokov pred Kristom, keď sa robievali slávnosti na počesť božstva Rhey – matky všetkých božstiev. U nás sa tento sviatok začal výraznejšie pripomínať po r. 1989, ale aj tak by sme si každý mali nájsť chvíľku a spomenúť si na tú svoju. Ako sú na tom naše osobnosti? Toto prezradili na svoje mamy:

Emma Drobná: Mama? Tak to je ten pre mňa najdôležitejší človek v mojom živote a určite je to tak u každého. Znamená pre mňa všetko, to sa ani nedá opísať, ale je to niečo tak veľmi silné… Snažím sa s ňou byť ako sa len dá, venovať jej podľa možností čas aspoň raz za týždeň, ak stíham, tak aj viac. Keď som žila v zahraničí, tak som ju párkrát prekvapila tým, že som nečakane prišla za ňou na návštevu. Mala obrovskú radosť. 🙂

Robo Opatovský: Ja tom mám trochu náročné. Moja mama sa ma v detstve vzdala a dnes už nežije. Mne bol mamou a oporou od detstva môj otec, ktorý ma formoval aj začal podporovať v hudbe. Neskutočne som mu za všetko vďačný. 🙂 Keď sa druhýkrát oženil, tak som jeho Bejke začal celkom rýchlo hovoriť „mama“, pretože sme si vybudovali veľmi pekný vzťah. Hoci bola aj prísna a držala ma na krátko, hlavne v puberte – pomáhala mi, keď som začínal spievať a tvoriť hudbu.

Dominika Mirgová: Tak to sa ani nedá opísať, čo pre mňa znamená, veľmi veľa. Myslím si, že pre každého je mama najvýnimočnejším človekom v živote. Ja to tak aspoň mám a som za ňu vďačná každý deň. Je úžasná mama a už aj babka, je to moja najlepšia kamarátka. Vždy sa na ňu môžem spoľahnúť, je obetavá, takou mamou chcem byť aj ja. Sme spolu veľmi často, keďže bývame v dvojgeneračnom dome. Veľmi nám to pomáha a teší nás to všetkých. Hoci máme sem-tam nejaké výmeny, ale vždy nájdeme kompromis a dôležité je aj to, že si s ňou rozumie môj Peťo. Ja milujem, keď môžem niekoho potešiť a preto som jej raz urobila tajnú oslavu, až mala z toho slzy v očiach od radosti. Ja sama som mamou 3 roky a všetkým vzdávam veľký hold a obdivujem ich. Sú to najväčšie hrdinky na svete, všetko najlepšie každej mame želám. 🙂

Všimli sme si: Toto majú spoločné Ivetta Macejková, Madonna a Nicole Kidman

Peter Bič: Mama je jeden najdôležitejší človek v živote každého z nás. Najviac obetuje, najviac urobí, zariadi, vždy sa o všetko postará. Je úžasná. Každý deň si spolu voláme a keďže sme v jednom meste (Košice), tak sa vieme aj rýchlo stretnúť, keď treba. Prekvapenie som jej pripravil také, že ju zoberiem onedlho na jeden krátky výlet, už sa teší a ja tiež.

Mirka Partlová: Mama pre mňa vždy znamenala a bude znamenať veľmi veľa. 🙂 Je to absolútne všetko v živote, je základom rodiny, života, oporou, bútľavou vŕbou, najdôležitejšia osoba v živote. Keď žila, tak jej vždy urobilo radosť hoci len stretnutie, zavolanie, keď som bola odcestovaná niekde preč. Skrátka akýkoľvek kontakt ju potešil a samozrejme aj mňa.

Odporúčame VIDEO: To sú pohyby – dôkaz, že váha je len číslo!

Katka Knechtová: Mama je pilierom našej rodiny, združuje nás všetkých, kŕmi, rozmaznáva… Úplne je najradšej, keď sme všetci doma a môže nám navariť dobre, my jej pomáhame a sme radi spolu. Som s ňou najviac, ako sa len dá, preto som ani neodišla bývať inde z Prešova, aby sme boli stále pri sebe. Všetky chvíle, ktoré spolu trávime, sú tie najkrajšie momenty. Hoci aj malá prechádzka teraz na jar, ale tuším minule ju veľmi milo potešilo, keď som upiekla koláč a všetkým chutil. ?

Mário Kuly Kollár: Mamy sú všetko na svete, to je jasné! Učia nás hovoriť, chodiť, behajú okolo nás odmalička, starajú sa s láskou o nás. Ja mám s tou mojou veľmi pekný vzťah a sme každý deň v kontakte. Napíšem, zavolám, často sa vidíme. Škoda, že dnešná ekonomická situácia neumožňuje matkám byť čo najdlhšie s deťmi doma a často musia ísť hneď do práce po pôrode… hneď by som všetkým maminám predĺžil dovolenku, keby som mohol ? Najlepším prekvapením je každá chvíľa, ktorú môžeme spolu prežiť aj s mojou manželkou, ktorá je tiež mamou. Sú to neobyčajne vzácne a pekné chvíle.

Boli sme pri tom: Toto nie je auto, ale raketa!

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte