Jednou vetou

Najväčšie stretnutie streamerov v Európe. Pozrite si, ako prebiehalo!

Jedinečná akcia spojila streamerov z celého sveta

autorská koláž hlavne.sk, Twitchcon

Najznámejšie stretnutie streamerov doposiaľ prebiehalo iba v Amerike, v apríli však po prvýkrát zavítalo aj do nemeckého Berlína. Čo sa dialo na Twitchcone, kto je streamer a čomu sa vlastne venuje?

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Prvý európsky TwitchCon prebiehal v Berlíne | Zdroj: turn-on.de

Človek, ktorý pre divákov naživo vysiela pre divákov program rozličného charakteru. Streamovanie nielen hier, ale aj hrania na hudobných nástrojoch, spevu, varenia, či outdoorových aktivít sa stáva čoraz väčším trendom, nakoľko svet technológií ponúka množstvo možností. Twitch je momentálne najznámejšou a najväčšou online platformou, na ktorej majú možnosť streamovať státisíce ľudí po celom svete.

Top 5 slovenských instagramov: Tieto si nenechajte ujsť

Pre divákov a streamerov organizuje víkendové stretnutie pod názvom Twitchcon, ktoré pravidelne prebieha v USA – tento rok sa ale po prvýkrát odohrávalo v Európe. Twitchcon prebiehal celý víkend v CityCube Berlin a privítal tisíce známych aj menej známych streamerov, či veľký počet sledovateľov. Počas víkendu ich okrem možnosti vyskúšať si najlepšie technologické novinky čakal aj zaujímavý program, prednášky či súťaže.

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ):

Súčasťou Twitchconu bol aj turnaj pod názvom Twitch rivals, v ktorom mohli streameri vyhrať až 200 tisíc dolárov. Slovenskí streameri sa turnaja nezúčastnili, na štvrtom mieste sa však s viac ako 15 tisícovou výhrou umiestnil trojčlenný tím s dvoma čechmiSweezym a Mikenom.

FOTO: Vyberal fáro pre svoju princeznú. Pozrite sa, kde sme stretli úspešného Kaliho

Najznámejším slovenským streamerom je aktuálne Restt, vlastným menom Michal Adamik. Streamovaním obľúbených hier si mesačne prilepší o približne 5 tisíc eur a na účte má viac ako 200 tisíc followerov, čo nie je nízke číslo. V porovnaní so svetoznámymi streamermi sa však jedná o zlomok – najznámejším streamerom je aktuálne Ninja s viac ako 14 miliónmi followerov, ktorý má mesačne streamovaním a partnerstvami s množstvom spoločností zarobiť viac ako neuveriteľných 400 tisíc eur.

Top 5 slovenských youtuberov: Toto o nich neviete!

Môže vás zaujímať

Firma Apple odstránila dve aplikácie na prehrávanie podcastov v Číne