Najznámejší karneval v Rio de Janeiro: Tieto zábery musíte vidieť!

Sambadrom

autorská koláž hlavne.sk, Getty Images

Hudba, záplava farieb, horúce outfity a stovky tisíc ľudí. Obdobie karnevalov v Brazílii je tu, a my vám prinášame zábery, ktoré si nemôžte nechať ujsť! Fotografie a video z najznámejšieho karnevalu nájdete v článku.

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Karneval v Rio de Janeiro otvorili Brazílčania vo veľkom | Zdroj: TASR

Chcete sa zabaviť netradičným spôsobom? Vydajte sa na niektorý európsky karneval

Festival sa začal prvý marcový deň a potrvá až do 9. marca. Rio de Janeiro, ale aj celá Brazília sa na 9 dní ponorí do víru divokej hudby, vyzdobené alegorických vozov a farebných masiek. Najznámejší festival karnevalov priláka každoročne stovky tisíc turistov z celého sveta.

Romantický Valentino: V Paríži predstavil dokonalú kolekciu

VIDEO ( kliknite na náhľad ):

Sku***ne vás milujem, ale nič nebude! Nicki Minaj zrušila koncert v Bratislave

Samotný festival je udalosťou na nezaplatenie, najväčšiu pozornosť však jednoznačne získava známe Sambadromo – 800 metrové javisko, na ktorom diváci sledujú veľkolepé sprievody. Na čele sprievodu je skupina tanečníkov carnavalescos, ktorí otvárajú bezchybné predstavenie. Scenériu dotvárajú passistas, tisícky tanečníkov z tančených samba škôl.

FOTO: Oscarová noc je za nami. Pozrite sa na víťazov!

Oslavy sa v piatok začali nielen v Rio de Janeiro, ale aj v ďalších brazílskych mestách, napríklad v Salvadore, Recife a Sao Paule. Brazílske úrady očakávajú, že sa celej tejto „gigantickej párty pod šírym nebom“ zúčastní približne 7 miliónov ľudí, vrátane jeden a pol milióna brazílskych a zahraničných turistov.

FOTO: Pocta Lagerfeldovi. Milánsky Fashion week vám vyrazí dych

V krajine, ktorá sa nachádza iba kúsok od ekonomickej krízy a prešla napätými voľbami, je karneval doslova posvätným rituálom, kde verejnosť zažíva akúsi duševnú očistu. Dokonca ani starosta Marcelo Crivella karneval neodmieta a v piatok zverejnil na sociálnych sieťach video s odkazom: „Nech nás Boh ochraňuje a postará sa o dobrý karneval.“

Kráľ Momo vyhlásil karneval v Riu de Janeiro za otvorený

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ):

Páčil sa vám článok? Spojte sa s nami cez facebook – nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Šťastný nový rok ovládol kiná, na konte má vyše 56-tisíc divákov