Jednou vetou

Natália Hatalová prichádza s novým singlom Osud

Speváčka Natália Hatalová oslavuje dnes, teda 28. septembra 28. narodeniny, zároveň aj desaťročnicu svojho pôsobenia na hudobnej scéne. Pri tejto príležitosti pripravila pre svojich fanúšikov darček v podobe nového singlu Osud, ku ktorému vydala aj videoklip.  

„Niektoré veci vo svojom živote nepovažujem za náhodu. V živote človeka je veľa jedinečných momentov. Niektoré stretnutia, poznania a veci sú nám hneď jasné, niektoré sa nám odkryjú až časom. Vedela som, že tieto narodeniny chcem osláviť naozaj výnimočne, že vznikne niečo nové. A tým je práve pieseň Osud. Singel pripomína tie momenty v živote, ktoré sa ukážu ako osudové,“ uviedla pre médiá Natália Hatalová.

Osud je príjemná melancholická skladba, ktorú Natália pôvodne spievala v anglickom jazyku, no cítila, že v slovenčine vyznie lepšie. „Uvedomila som si, že slová v rodnom jazyku, majú pre mňa hlbší význam. Slovenský text mi napísal Peter Kollár, ktorý vystihol absolútnu podstatu. Hudbu zložil René Rypár.

Medzi riadkami má pieseň viac posolstiev. Je, samozrejme, aj o láske, no nielen o tom. Mojou obľúbenou vetou v piesni je: Čo osud chcel, to nám dvom dal. Som totiž presvedčená, že osud nám dáva to, čo zvládneme a čo unesieme. Podľa mňa sa osud nedá znásilniť, iba prijať s pokorou,“ vysvetľuje Natália.

K singlu stihla sympatická speváčka nakrútiť aj videoklip

Hrá v ňom dvojica detí aj sama Natália. „Netradične som réžiu a scenár manažovala sama. Sú životné momenty, ktoré sa nám vryjú do pamäti a zostanú tam navždy. To som sa snažila zachytiť aj v klipe. Detstvo a prvá detská láska nesie v sebe niečo čistého, čo v nás zostane navždy.

Spomienka, ktorá vyčarí úsmev na tvári a s pocitom dneška nás prenasleduje celý život. Moment, keď sa náhoda mení na osud. Ja zosobňujem speváčku, ktorá v kaviarni skúša svoje tradičné vystúpenie.

V priebehu piesne zistí, že nie je v kaviarni sama. Na scénu príde muž a okamžite ju zaujme. V tej chvíli už celá jej pozornosť patrí len jemu, jeho tajným snom. Tím ľudí, s ktorými som spolupracovala, ma inšpiroval. Verím, že sme myšlienku osudového momentu zachytili dôveryhodne,“ uzavrela speváčka.

Natália Hatalová je slovenská speváčka a muzikálová herečka. Vyštudovala muzikálové herectvo na JAMU v Brne, do pamäti verejnosti sa zapísala účasťou v speváckej súťaži Superstar z roku 2007. Aktuálne účinkuje v muzikálových predstaveniach Šľahačková princezná, Mačky, Atlantída, predtým účinkovala v populárnych Čajočkách.

Na divadelných doskách v Česku ju mohli fanúšikovia vidieť v muzikáloch Zorro, Dobře placená procházka, Sněhová královna, Footloose, Steel Pier. V novembri 2016, pokrstila svoj prvý oficiálny videoklip k piesni Kto naozaj som. Hudbu zložil a zaranžoval Vlado Randy Gnepa, s ktorým ju spája spolupráca na pesničke Be strong, otextoval ju Juraj Žák. Momentálne pracuje na ďalších piesňach na svoj debutový album.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte