Jednou vetou

Nezabudnuteľné výroky politikov môžete mať každý deň rovno pod nosom

Politika nás baví

autorská koláž hlavne.sk, TASR, Politické Šľapky

Je to skutočná obuv, ktorá je známa potlačou s výrokmi slovenských politikov. Tento projekt nevznikol síce z núdze o topánky, ale z nespokojnosti so slovenskou politikou. V rámci hobby činnosti ich vytvárajú dvaja mladí chalani, ktorí chcú zostať v anonymite, ale pre portál hlavne.sk poskytli rozhovor.

To je ale hnus! Počiatek mal ako minister hovoriť v minulosti s Trnkom o tomto

Ich nápad, prekvapivo, nevznikol v obchode s obuvou. Dvaja bratia boli v ten deň v knižnici a mali sa pôvodne pripravovať na skúšky do školy. Zrejme všetko bolo zaujímavejšie, ako učenie, pretože jeden z bratov si spomenul na istý projekt z USA. “Sam Morrison prišiel s produktom „President Flip Flops“. Pozbieral tweety Donalda Trumpa, ktoré si navzájom odporovali a každý z nich dal na jednu šľapku.”

Od tohto nápadu sa odrazila myšlienka Politických šlapiek, ktorá začala fungovať od februára 2019.

„Niektorí ľudia tvrdia, že zmena je možná iba zhora. My však veríme, že ak chceme zmeniť našu krajinu, tak musíme začať od seba,“ uviedli tvorcovia na svojej webovej stránke

Hoci sa motivácia terajších členov mierne líšila, jednu túžbu mali spoločnú, a to “vyjadriť nespokojnosť so slovenskou politikou.”

USA zaradili Kočnera na globálny sankčný Magnitského zoznam

Nebáli sa vstúpiť na trh ani s odvážnym názvom. “Chceli sme zaujať názvom a keď
sme robili promo k prvej kolekcii, tak málo ľudí čakalo, že pôjde naozaj o šľapky. Mysleli si, že sme akési „Nové Zomri“,” uviedli tvorcovia pre hlavne.sk. So Zomri majú spoločné to, že tvorcovia oboch projektov pracujú anonymne.

Čo by však urobili, keby ich niekto odhalil? Chalani v tom majú jasno: “Iba by sme si vybrali
všetky petrošekely od Soroša a išli by sme na Bahami.”

Hoci sa ich tvorba zameriava na výroky politikov, zatiaľ sa s nimi nedostali do žiadneho konfliktu. “My konflikty nevyhľadávame, iba upozorňujeme na to, že práca politikov by sa dala, a mala, robiť lepšie. Nie sme vulgárni a nikoho neurážame. Niektorí politici nás dokonca aj followujú na Instagrame.”

Kalavská sa rozhodla, podá demisiu

Nie len na šľapanie

Podľa tvorcov sú ich “šľapajdy” unikátne takmer vo všetkom, pretože “nič také na Slovensku nie je. Spájajú vtip, štýl, kvalitu a dobrú vec.” To, však, nie je všetko. Vo svojej prvej edícii sa tvorcovia poukazovali „na tri problémy Slovenska, ktoré, nie len my považujeme za najväčšie. Je to vysoká miera korupcie, nedostatočné školstvo a zdravotníctvo.”

V čom boli ich šľapky v prvej edícii skutočne unikátne? “Rozhodli sme sa spojiť humor s niečím, čo pomôže našej krajine. Takže 10% z čistých ziskov pôjde na dobročinné aktivity. Preto sme si vybrali 3 oblasti: školstvo, zdravotníctvo a boj proti korupcii,” uviedli tvorcovia na svojej webovej stránke.

Lučanský stojí za policajtmi a tvrdí, že pokračujú ďalej, lebo skutok sa stal

Prvá kolekcia im síce nevyšla podľa predstáv, ale napriek tomu darovali 150 eur. Ak by sa táto situácia zopakovala, urobili by to znova. “To, čo sľúbime, chceme dodržať. Dať 10% zo ziskov, bol jeden zo základných pilierov, keď sme zakladali tento projekt a boli by sme radi, ak by si aj iní brali príklad a pomáhali tam, kde to je potrebné.

Pre verejnosť majú ešte jedno veľké prekvapenie, o ktorom zatiaľ nechceli nič prezradiť, ale hlavne.sk povedali, o čom bude ich druhá edícia: “Chceme upozorniť na to, že aj keď sa blížia Vianoce, tak nie každý ich bude oslavovať. Poukazujeme na to, že ľudia bez domova sú odkázaní na cudziu pomoc a vyzývame ľudí, aby im pomohli.”

View this post on Instagram

Veľa z vás kupuje naše šľapajdy ako vianočný darček. Veľmi nás teší, že sa naše obuvky dostanú pod stromček a urobia niekomu radosť. Skúsme si však uvedomiť, že nie každý z nás bude oslavovať Vianoce. Nie každý z nás má domov, kde si môže urobiť peknú vianočnú atmosféru a nie každý z nás má jedlo, ktorého by sa prejedol počas štedrovečernej večere. Áno, reč je o ľuďoch bez domova. Už ste niekedy premýšlali nad tým, ako trávia Vianoce oni? Chceli by sme prispieť k riešeniu tohto problému – tak, ako sme to urobili aj v predchádzajúcej edícii. To znamená, že 10% z našich ziskov venujeme občianskému združeniu Vagus. Pridaj sa k nám! Či už kúpou našich obuviek, alebo samostatne na: zima.vagus.sk Ďakujeme! @vagus_sk

A post shared by Politické Šľapky (@politicke_slapky) on

Tešia sa na “hejterov”

Členovia priznali, že si zakladajú na výbornom zákazníckom servise a zatiaľ sa im to vypláca. Nestretli sa doposiaľ ani s negatívnou odozvou. “Zatiaľ sme žiadnu nemali. Ľuďom sa páči, čo robíme. Avšak, už sa nevieme dočkať na ten moment, keď začneme mať hejterov.”

Polícia obvinila Roberta Fica

„Aj keď nám občas vládnu politické šľapky, veríme, že spolu s tvojimi obutými šľapkami pôjdeme krok po kroku k lepšiemu Slovensku!“ Napísali tvorcovia na svojej webovej stránke

View this post on Instagram

#politickeslapky 👯‍♀️🖤🇸🇰

A post shared by Politické Šľapky (@politicke_slapky) on

Absurdnosť slovenskej politiky

Tvorcovia pre nás prezradili, že v najbližšom čase budú rozširovať svoj sortiment. Nás však zaujímalo, ako dlho dokážu ich “šľapajdy” šlapať: “Ak bude druhá kolekcia úspešná, tak budú šliapať dovtedy, kým bude prítomná absurdnosť v slovenskej politike. Čiže asi ešte veľmi dlho.”

Politické šľapky nie sú iba o zaujímavom dizajne a pohodlnej obuve. Za ich odvážnym názvom sa skrýva omnoho viac. Hoci majú inšpirácie viac než dosť, chalani nám povedali, že to rozhodne nie je ľahká práca. Napriek všetkým prekážkam “sa to oplatí a stojí to za to. Ľudia nás veľmi povzbudzujú a dávajú nám energiu pokračovať. Motivujeme mladých aby sa zaujímali o našu krajinu a politiku, aby si uvedomovali jej problémy a zvyšujeme ich záujem o politiku.”

Smer je pripravený vyhrať voľby a ďalej viesť vládu SR

Rozhodujú občania

Ako chalani spomínali, snažia sa motivovať mladých ľudí k väčšiemu záujmu o politiku a aktuálne dianie. Lenže tu to iba začína. “Iba my občania rozhodujeme o tom, akým smerom sa bude uberať naša krajina – vo voľbách. To, čo dávame, nie je veľa, ale veríme, že raz to bude viac. A možno niekoho inšpirujeme k tomu istému.”

Čo je, však, podľa chalanov naozaj dobrá vec na tomto projekte? Za všetko hovorí ich motto: „Poďme zlepšiť Slovensko výrokom niekoho, kto to mal urobiť už dávno.“

Politické Šľapky – toto ešte na Slovensku NE-BO-LO

Ahojte! 👋 Konečne spúšťame predaj týchto krásnych obuviek. ☝️ Nie sú to len obyčajné šľapky – v balení ťa čakajú 3 prekvapenia a my venujeme 10% nášho zisku niekam 💸, kde sa (naozaj) pracuje na lepšom Slovensku. A čo je úplne najlepšie – dopravu máš po celý čas nášho fungovania ZADARMO ‼️💥 Tak na čo ešte čakáš? Kupuj teraz na https://www.politickeslapky.sk#politickeslapky

Uverejnil používateľ Politické Šľapky Sobota 27. júla 2019

Môže vás zaujímať

Festival Malý Žákovic priniesol pohodovú atmosféru, vystúpili Hex, Para i Bez ladu a skladu