Jednou vetou

Nová bondovka dostala pracovný názov Shatterhand

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Ďalší film o agentovi Jamesovi Bondovi, ktorého naposledy stvárni Daniel Craig, dostal pracovný názov Shatterhand. Informovala o tom v piatok spravodajská stanica Sky News.

V poradí 25. bondovku začne v marci nakrúcať americký režisér Cary Joji Fukunaga, premiéra je naplánovaná na apríl 2020.

Svetoznámeho módneho návrhára Karla Lagerfelda spopolnili

Fanúšikovia na sociálnych sieťach poukázali na to, že výraz Shatterhand je odkazom na pôvodné romány Iana Fleminga. Bondov úhlavný nepriateľ Ernst Stavro Blofeld totiž v knihe Žiješ len dvakrát (1964) použil falošné meno Guntrum Shatterhand.

Okrem Craiga nie je pre novú bondovku potvrdený žiadny iný herec.

Craig predtým vyhlásil, že „si radšej podreže žily“, než aby sa mal vrátiť k úlohe Bonda. Neskôr však svoj výrok vysvetlil s tým, že ho vyslovil dva dni po skončení filmovania predošlej bondovky a bol vyčerpaný.

Craig (50) stvárni agenta 007 už po piaty raz a pravdepodobne naposledy. Účinkoval v bondovkách Casino Royal (2006), Quantum of Solace (2008), Skyfall (2012) a Spectre (2015).

Nominácie na cenu Slnko v sieti ovládli filmy Toman a Tlmočník

Novú bondovku mal pôvodne režírovať Danny Boyle, avšak kreatívne rozdiely medzi ním a Craigom viedli čiastočne k obsadeniu režisérskej stoličky Fukunagom, ktorý sa tak stane prvým americkým režisérom filmu o Jamesovi Bondovi. Film začnú nakrúcať 4. marca v štúdiách Pinewood Studios pri Londýne.

Môže vás zaujímať

FOTO: Fotka pre fanynku? Superstárista Cmorík nemal na tomto mieste žiaden problém