Jednou vetou

Nové prihraničné Rakúske turistické trasy už aj v Slovenčine

Ilustračné foto

zdroj : TASR

V oblasti medzi Hainburgom a pohorím Leithagebirge v Dolnom Rakúsku otvorili pre milovníkov turistiky päť okruhových trás.

„Najmä pre rodiny s deťmi ponúkajú oddych od denného stresu v pekných viniciach či v lese. Hainburgské kopce – Hainburger Berge, Arbesthaler Hügelland a Leithagebirge, ktoré sa vypínajú z panónskej roviny, ponúkajú krásne pohľady na okolitú krajinu a rôzne možnosti trávenia voľného času prechádzkami či túrami,“ uviedla pre TASR Beata Havranová z bratislavskej spoločnosti B. H. Public Relations & Promotion.

Mnohé trasy sú vhodné aj pre kočíky a deti

Trasy dlhé šesť až 12 kilometrov vedú obcami Berg, Prellenkirchen, Edelstal, Carnuntum, Mannersdorfer a ďalšími. Podľa Havranovej mnohé časti trás zvládnu dospelí aj s detským kočíkom či s malými deťmi. Cesty sú vyznačené dobre spracovanými tabuľami a miestami na oddych.

Propagačné materiály sú v nemčine, slovenčine a angličtine. Okrem toho sú k dispozícii mapy a rôzne informácie o trasách aj na webovej stránke Niederösterreich-Tourismus.

„Atraktívnou novinkou je možnosť získať v angličtine a nemčine handy audioguide. K všetkým piatim trasám sú vyznačené zaujímavosti, dokonca pre zrakovo postihnutých. Aplikáciu App si možno stiahnuť pred výletom, v teréne si vypočujete informácie o trase a značení aj bez pripojenia na internet. Turista získa informácie aj o historických faktoch, rôznej faune a flóre, kde sú vínne uličky aj rôzne príbehy o regióne,“ dodala Havranová.

Môže vás zaujímať

Festival Malý Žákovic priniesol pohodovú atmosféru, vystúpili Hex, Para i Bez ladu a skladu