Jednou vetou

November ´89: Vypočujte si, ako ho vnímajú hudobníci

Adam Ďurica, Peter Bič, Marián Čekovský a BuranoWski

autorská koláž hlavne.sk, facebook

Novembrové udalosti roka ´89 radikálne zmenili naše životy a významne prispeli k rozvoju Slovenska. Opýtali sme sa známych slovenských hudobníkov, ako spomínajú na tieto silné a emotívne udalosti. Ich spomienky si môžete vypočuť priamo v článku!

Pridajte sa k nám na facebooku – viac informácií nájdete TU

Adam Ďurica:

Adam Ďurica si Nežnú revolúciu spája s romantickým začiatkom vzťahu s jeho manželkou: „Pre mňa veľmi špeciálny dátum, pretože na tento dátum sme sa dali dokopy s mojou manželkou, ako „frajeri“ ešte a už potom máme samozrejme iný dátum na oslavu manželstva, ale pre nás bude vždy špeciálny, vždycky sa ten deň snažíme prežiť taký krajší, robíme si z toho taký svoj sviatok.“

Rodinka úžasných. Kanócz a Loj si takto vyšli s deťmi do mesta

Marián Čekovský:

Marián Čekovský si na udalosti z detstva veľmi nespomína, uvedomuje si však, ako veľmi dôležité boli: Mal som málo rokov na to aby som rozumel čo sa presne stalo, ale viem že sa niečo stalo a teraz keď mám viac rokov, uvedomujem si čo sa stalo a akým spôsobom sa to celé zmenilo preto, aby sme teraz mohli fungovať tak, ako fungujeme, vysvetľuje pre hlavne.sk. Vážim si svoju slobodu, dodáva.

Bičan s mladou priateľkou. Takto si užíva prvé dni po rozvode

Peter Bič:

Veľmi nežné veci, ktoré sa udiali a ktoré mohli dopadnúť úplne na ostrý nôž, ale dopadli veľmi dobre, opisuje Peter Bič. Na Nežnú revolúciu si spomína z pohľadu ôsmaka: Vnímal som tie veci veľmi pozitívne- že prišli a že prišli v takom kľúčovom zbrojení, nie s nejakými zbraňami a neviem s čím, ale naozaj to dopadlo dobre.

Šokovaní študenti: Andrej Kiska nevie, čo sa deje v jeho kancelárii

BuranoWski:

Spomienky opísalo aj „revolučné dieťa“ Tomáš Buranovský, známy ako BuranoWski: 17.november je pre mňa veľmi špecifický lebo ja som sa narodil presne 2 týždne pred touto revolúciou. A ako som aj rástol, tak stále mi naši hovorili že som revolučné dieťa, že som bol takou predzvesťou, takže to sa so mnou nieslo.

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte