Jednou vetou

Novou Miss Universe sa stala Filipínka Catriona Grayová

Novou Miss Universe sa stala Filipínka Catriona Grayová

Foto: TASR

Za novú Miss Universe bola v pondelok v Bangkoku korunovaná miss Filipíny. Zvíťazila v ročníku súťaže, ktorý je považovaný za priekopnícky v súvislosti s účasťou historicky prvej transrodovej súťažiacej.

Filipínska účastníčka Catriona Grayová (24) si podľa agentúry AFP vyslúžila aplauz publika za opis svojej práce v chudobných štvrtiach filipínskeho hlavného mesta Manila. V interview pre médiá po svojom víťazstve vyhlásila, že by rada rozšírila svoje aktivity o spoluprácu s organizáciou venujúcou sa informovaniu verejnosti o rizikách HIV a AIDS.

Strápnená misska Anna Amenová. Jej manžel chodí po obchodoch s milenkou!

„Pred niekoľkými rokmi som stratila blízkeho priateľa pre komplikácie spojené s HIV,“ uviedla Grayová a dodala, že osvetová činnosť v tejto sfére bude určite jedným z jej prvých projektov po návrate domov.

Španielska miss Angela Ponceová sa medzitým zapísala do histórie ako prvá transrodová kandidátka v dejinách súťaže Miss Universe. Na margo svojej účasti Ponceová uviedla, že by chcela byť inšpiráciou, pričom dúfa v „novú generáciu ľudí, ktorí budú vychovaní lepšími a tolerantnejšími“.

Miss folklór 2018 je Bratislavčanka Veronika Lattáková

Tohtoročné podujatie získalo pozitívne ohlasy aj v súvislosti s tým, že porota bola zložená výhradne zo žien-predstaviteliek biznisu a bývalých víťaziek titulu.

Na 67. ročníku súťaže Miss Universe konajúcom sa v hlavnom meste Thajska sa zúčastnilo 94 súťažiacich. Druhé a tretie miesto obsadili miss Južná Afrika a miss Venezuela.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte