Nový rok na televíznej obrazovke spestrí seriál Oteckovia

"Oteckovia" na novembrovej markizáckej party

Foto: Facebook

Prvý diel nového denného seriálu s názvom Oteckovia predstavila v pondelok v Bratislave televízia Markíza. "Čaká nás veľmi svieži, zábavný a vtipný seriál, úplne nový typ seriálu, ktorý sme ešte na našich obrazovkách nemali, s výborným hereckým obsadením, kreatívnym tímom, inovatívnou filmárskou technikou," uviedol riaditeľ televízie Matthias Settele k novinke, ktorá sa vo vysielaní objaví v januári.


V hlavných úlohách sa predstavia Vladimír Kobielsky, Braňo Deák, Filip Tůma a Marek Fašiang. V ženských úlohách diváci uvidia Zuzanu Mauréry, Moniku Hilmerovú, Natáliu Puklušovú či Máriu Havranovú. Odľahčený seriál podľa jeho tvorcov prinesie na televízne obrazovky veľa radosti, „zároveň veľa slovenskej reality, ale srdečnej, láskavej, pozitívnej“.

„Hrám bývalú manželku Vladka Kobielskeho s dvoma deťmi, zároveň som riaditeľka škôlky, kde všetky deti chodia. Takže opäť môj starý charakter – sympatická matka dvoch detí, ale stále mám tie deti rovnako staré, to je celkom dobré,“ uviedla s úsmevom pre TASR Mauréry.

Vyhovieť manželke, exmanželke aj perspektívnej manželke dá zabrať!

„Behám medzi mlynskými kameňmi, snažím sa vyhovieť aj manželke, exmanželke aj tej perspektívnej manželke. Je to chlapec stláčaný životom,“ priblížil svoju seriálovú postavu Kobielsky a na margo televíznej novinky dodal: „Mal by to byť príjemný rodinný seriál s bežným problémami bežného diváka.

Ak sa niektorí stotožnia s našimi osudmi, bude to len fajn, že si povedia – toto isté ja zažívam alebo túto situáciu som zažil. Vtedy by to prepojenie medzi divákmi a nami, ktorí stvárňujeme tie postavy, mohlo vzniknúť.

Seriál je inšpirovaný čilskou predlohou, ktorá je adaptáciou pôvodného argentínskeho formátu. „Pôjde o pomerne ľahký seriál, ktorý je vtipný, zároveň dojemný. Rátame s tým, že divák by sa cez slzy mohol aj smiať,“ povedal pre TASR Vladimír Fischer, jeden z režisérov svižného, moderne koncipovaného seriálu.

„Od kamery, ktorú robíme trošku novým spôsobom, cez strih a rôzne efekty. Je to posun v kvalitatívnej a formálnej stránke,“ poznamenal režisér s tým, že seriál s množstvom detských hercov vzniká vo veľmi príjemnej atmosfére. „Keď sa nám podarí dobrú atmosféru z pľacu preniesť na televíznu obrazovku, bude to veľké pozitívum, diváci sa majú na čo tešiť.“

Môže vás zaujímať

Vianočné nákupy. Pohľad na týchto pánov vám zlepší deň