Jednou vetou

Nový štúdiový album Madonny sa bude volať Madame X

Kráľovná popu Madonna má 60 rokov

foto: TASR/AP

Americká popová speváčka Madonna oznámila na sociálnej sieti Instagram názov svojho nového štúdiového albumu. Jej na tento rok avizovaná 14. radová platňa bude mať názov "Madame X" a prvý singel z nej vyjde v stredu. Pieseň "Medellín" je duetom s kolumbijským spevákom Malumom. Informovala o tom v utorok tlačová agentúra DPA.

Predchádzajúci album 60-ročnej Madonny, hudobnými kritikmi pozitívne prijatý „Rebel Heart“, vyšiel v roku 2015. Speváčka zároveň zverejnila krátke propagačné video, v ktorom hovorí: „Madame X je tajná agentka, ktorá cestuje po svete, mení svoju identitu, bojuje za slobodu, prináša svetlo do temných miest.“

Madonna vystúpi vo finále Pesničkovej súťaže Eurovízie

Madonna následne prezrádza, že Madame X je jej nové umelecké alter ego: „Tanečníčka, profesorka, hlava štátu, gazdiná, jazdkyňa, väzenkyňa, študentka, matka, dieťa, učiteľka, mníška, kabaretná speváčka, svätica, prostitútka a špiónka v dome lásky.“ Presný dátum vydania nového albumu však nebol bezprostredne známy.

Madonna nedávno zároveň oznámila, že vystúpi v májovom finále Pesničkovej súťaže Eurovízie v izraelskom Tel Avive, kde zaspieva jeden zo svojich známych hitov a jednu skladbu z pripravovaného štúdiového albumu. Umelkyňa za vystúpenie, ktorého súčasťou budú desiatky tanečníkov, dostane honorár 1,5 milióna dolárov.

Môže vás zaujímať

Festival Malý Žákovic priniesol pohodovú atmosféru, vystúpili Hex, Para i Bez ladu a skladu