Jednou vetou

Obamovci budú produkovať podcasty pre Spotify

Bývalý prezident USA Barack Obama

Foto: TASR/AP

Produkčná spoločnosť Baracka a Michelle Obamovcov, Higher Ground, uzavrela zmluvu na výrobu podcastov pre streamingovú platformu Spotify, ktorá sa v poslednom čase snaží diverzifikovať svoj obsah, informovala agentúra AFP.

„Sme nadšení (…), pretože podcasty ponúkajú mimoriadnu príležitosť na podporu konštruktívneho dialógu, na to, aby sa ľudia usmievali a premýšľali, a dúfajme tiež, aby sa k sebe priblížili,“ komentoval novinku bývalý americký prezident, citovaný v spoločnom vyhlásení spoločností Spotify a Higher Ground.

Vyhlásenie obsahuje aj reakciu bývalej prvej dámy USA Michelle Obamovej, ktorá zdôraznila „príležitosť“, ktorú toto partnerstvo predstavuje pre „hlasy príliš často ignorované alebo umlčané“. 

Farageovu stranu v doplňovacích voľbách v Peterboroughu porazili labouristi

Spotify sa výrobe podcastov venuje od minulého roku. Viacero významných aktérov v tomto odvetví sa snaží zmeniť výrobu podcastov zo súčasného modelu, keď sú zvukové vysielania bezplatné a výrobcovia zarábajú na zisku z reklamy, na platformu, kde používatelia platia za obsah. Napríklad francúzska služba Majelan v utorok spustila program, ktorý je dostupný v 50 krajinách sveta, pričom jeho používateľ zaň za mesiac platí 4,99 eura.

Produkčná spoločnosť Obamovcov vznikla v roku 2018. Medzičasom už podpísala exkluzívnu zmluvu so spoločnosťou Netflix. Zmluva sa týka produkcie filmov, televíznych seriálov a dokumentárnych snímok.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte