Jednou vetou

One Republic vydávajú DVD záznam z koncertu Live In South Africa

Z muzikantov, na ktorých vystúpenia chodilo len pár ľudí sa stala jedna z najpopulárnejších kapiel na svete

foto: Facebook

Americká pop-rocková kapela One Republic vydala záznam z koncertu Live In South Africa. Ako už názov napovedá, na DVD je zaznamenaný koncert, ktorý odohrala v juhoafrickom Johannesburgu v The Coca-Cola Dome počas záverečnej etapy jej Native World Tour, ktoré pozostávalo z vystúpení v 154 mestách v 26 krajinách sveta.

Turné trvalo viac ako dva roky, pričom na každom koncerte sa zúčastnilo približne 20.000 nadšených fanúšikov a veľkými štadiónmi sa tak pravidelne rozliehali hity ako Counting Stars, Apologize, All The Right Moves alebo If I Lose Myself.

Záznam z koncertu je doplnený o zaujímavý dokument. Ten mapuje často náročnú cestu, počas ktorej sa z muzikantov, na ktorých vystúpenia chodilo len pár ľudí, stala jedna z najpopulárnejších kapiel na svete, pravidelne získavajúca prestížne hudobné ocenenia. One Republic v exkluzívnych rozhovoroch a archívnych videách rekapitulujú svoju minulosť a dlhú cestu, ktorú v šoubiznise prešli.

Kapela sa preslávila najmä vďaka spolupráci s producentom Timbalandom a ich spoločnej piesni Apologize, ktorá sa stala globálnym megahitom. Lídrom kapely je spevák, skladateľ a producent Ryan Tedder, ktorý spolupracoval aj s hviezdami ako Adele, Taylor Swift, Beyoncé či U2, ďalej gitaristi Zach Filkins a Drew Brown, basgitarista Brent Kutzle a bubeník Eddie Fisher.

Môže vás zaujímať

Instagram cenzuroval Madonnu za šírenie dezinformácií