Jednou vetou

Opustila nás módna ikona: S Karlom Lagerfeldom sa lúči celý svet

Karl Lagerfeld

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Svet módy obletela v utorok (19. 2.) smutná správa - Karl Lagerfeld zomrel vo veku 85 rokov. Kráľ štýlu a elegancie, ktorý žal celé roky úspechy podľahol na zákernú chorobu, s ktorou už nejaký čas bojoval. Svetové osobnosti z hudby, filmu a umenia zaplavili sociálne siete svojimi fotografiami a spomienkami na túto nezabudnuteľnú ikonu. Pozrite sa na ich reakcie v galérii na konci článku.

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Karl Lagerfeld | Foto: Getty Images

Za Lagerfeldom smútia Donatella Versace, Claudia Schiffer aj starostka Paríža

Módna ikona, Karl Lagerfeld zomrel vo veku 85 rokov v následku dlhodobej choroby. Podľa zdrojov z jeho blízkeho okolia sa Lagerfeld v poslednom období cítil veľmi unavený.

Z chudoby až na úplný vrchol. Taký je príbeh módnej ikony 20.storočia

V januári sa nezúčastnil dvoch módnych prehliadok značky Chanel v Paríži – prvý krát po viac ako 30 rokoch jeho činnosti v módnom dome Chanel. Lagerfeld bol umeleckým riaditeľom svetoznámych značiek Chanel, Fendi a svojej vlastnej značky, Karl Lagerfeld.

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry):

Chceš byť ako Adela? Imidž za pár stoviek

Karl Lagerfeld bol známy nielen svojim typickým účesom, slnečnými okuliarmi či luxusnou eleganciou, ale aj svojim nepopierateľným prínosom do módneho priemyslu.

Počasie na hojdačke vyhnalo von snežienky. Pozrite sa, kde všade už rastú

Lagerfeld ako prvý zmenil štýl prostredia módnych prehliadok a z módnych mól vytváral umelecké diela. Po zdravotných komplikáciach v januári bol 18. februára prevezený do nemocnice v Paríži, kde nasledujúci deň zomrel po dlhoročnom súboji s rakovinou pankreasu. Týmto ochorením trpeli v minulosti herec Patrick Swayze, zakladateľ firmy Apple Steve Jobs a zákerná choroba sa nedávno potvrdila aj u Petra Ďuďa Dudáka – speváka skupiny Hex.

FOTO: Luxusné módne kúsky na jar a leto. To musíte vidieť

Za jedinečným Karlom Lagerfeldom smúti celý svet, forografi, umelci, speváci a modelky. Príspevkami sa s ním rozlúčili aj osobnosti ako Cindy Crawford, Penelope Lopez, Rihanna či Donatella Versace. Spomenuli si naňho aj slovenské osobnosti, napríklad Andrea Verešová či Emma Tekelyová.

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry):

Ďakujeme za každý like alebo share 🙂

Pridajte sa k nám na facebooku – nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Vraždy v Bastii najsledovanejším programom vo večernom programe televízií