Jednou vetou

Organizátori Pohody predstavili novinky

foto: hlavne.sk, zdroj: hlavne.sk

21. ročník obľúbeného festivalu Pohoda sa uskutoční na letisku v Trenčíne 6. – 8. júla. Organizátori pripravili pre návštevníkov opäť bohatý program a množstvo sprievodných aktivít. Na štvrtkovej tlačovej konferencii v Bratislave to prezentoval riaditeľ festivalu Michal Kaščák spolu so svojimi spolupracovníkmi.

„Tento čas roka je pre nás veľmi vzrušujúci, pretože tento týždeň končíme s prácou v kancelárii,“ povedal Kaščák. „Potom sa presúvame na letisko, kde budeme najbližšie tri týždne spolu pripravovať a potom aj baliť festival Pohoda. Veľmi sa na to tešíme.“

Vlani sa Pohody zúčastnilo viac ako 30-tisíc návštevníkov, ktorí videli 166 koncertov a vystúpení umelcov z 34 krajín. V tomto roku bude pre verejnosť opäť pripravený bohatý program, ktorý si počas troch dní budú môcť vychutnať.

Dva festivaly v jednom

„Máme tri výnimočné koncepčné projekty. Jedným z nich je Pohoda 21, ktorý vznikol pri príležitosti 21. výročia festivalu. Dvaja slovenskí a jeden český autor zložili dielo, ktoré so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu odznie v piatok na poludnie na hlavnom pódiu vo svetovej premiére. Ani my sme to ešte nepočuli, sami sme teda zvedaví,“ priblížil riaditeľ podujatia. „Ďalším projektom je Pohoda 97, v ktorom na jednom pódiu v jeden deň odohrá koncerty 38 kapiel, ktoré na Pohode hrali v premiérovom roku 1997. Budú to teda vlastne dva festivaly v jednom.“ 

Tretím veľkým koncepčným projektom je Bolo nás jedenásť. „Naživo zaznie celý album Bolo nás jedenásť, čo je podľa mňa najlepšia platňa histórie slovenskej populárnej hudby,“ povedal Kaščák. „V rámci tohto projektu vystúpi pán Milan Lasica, ktorý bude spievať svoje časti, party pána Filipa zaspieva jeho dcéra Dorota Nvotová a party pána Satinského si rozdelia rôzni umelci.“

Riaditeľ Pohody Michal Kaščák, foto: hlavne.sk

 

Služby všetkého druhu
Organizátori si pre návštevníkom pripravili aj množstvo služieb. Novinkou je kompostovateľný stravovací riad, aby bolo podujatie čo najekologickejšie. Nebudú chýbať vratné poháre, separovaný odpad či ekologické hliadky. K pohodovým službám patrí zubná pasta, šampóny a iné hygienické potreby zadarmo, 156 spŕch s teplou vodou a 500 chemických WC. Popri joge a iných pohybových aktivitách bude novinkou festivalový beh. V ňom najrýchlejší muži a ženy získajú vstupenku na budúcoročnú Pohodu.

Novinkou je aj diskusný stan s medicínskou tematikou. Samozrejmosťou je výdajňa liekov. Organizátori pamätajú aj na dopravu a návštevníci môžu využiť špeciálne vlaky z Košíc a Bratislavy i štyri prímestské linky.

„Okrem technologických aplikácií, wifi pripojenia bude široká ponuka v ďalších vychytávkach a gastre, darčeky od výmyslu sveta, aby to ľudia prežili čo najbezproblémovejšie. Verím, že naše mestečko bude funkčné a milé k svojim obyvateľom,“ dodal Kaščák.

 

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte