Jednou vetou

Oskarový Rami Malek: Nenápadný chalan, v ktorom ožil Freddie Mercury

Ako malý sa Rami Malek hanbil za svoje cudzokrajné meno

autorská koláž hlavne.sk, Pinterest, IMDB

Kapele Queen sa po desiatkach rokov opäť podarilo dobyť svet svojou unikátnou hudbou a nespútanou charizmou bývalého frontmana Freddieho Mercuryho. Úspech filmu Bohemian Rhapsody zároveň katapultoval na globálne pódium nenápadného herca Ramiho Maleka.

Výročie smrti Freddieho Mercuryho. Toto je príbeh legendárnej kapely Queen

Prvá nominácia na Oskara, prvé víťazstvo. Tento husársky kúsok sa podaril najlepšiemu hercovi aj najlepšej herečke roku 2019. Kým Olivia Colman získala cenu za film Favoritka, kde stvárnila kráľovnú Annu, Rami Malek ju ukoristil za fenomenálny výkon v biografickej snímke o celkom odlišnej kráľovnej – kapele Queen.

Oscarom kraľovala Bohemian Rhapsody, najlepší film je prekvapením

Američan s egyptskými koreňmi

Rami je na prvý pohľad nenápadný mladý muž, nízky, tmavšej pleti a špecifických rysov tváre. To, čo vás na ňom uchváti najviac, sú pravdepodobne jeho výnimočne výrazné oči. Kým Freddie Mercury, občianskym menom Farrokh Bolsara, bol párzskeho pôvodu, rodina Ramiho Maleka pochádza z Egypta.

FOTO: Oscarová noc je za nami. Pozrite sa na víťazov!

FOTO: Pocta Lagerfeldovi. Milánsky Fashion week vám vyrazí dych

Narodil sa v Los Angeles, jeho matka je účtovníčka, staršia sestra lekárka na urgentnom príjme a o štyri minúty mladší brat-dvojča učiteľ angličtiny. Ctia si svoje egyptské korene. Rami vyrastal v koptskej pravoslávnej viere a rozprával egyptskou arabčinou.

Napriek tomu, že je v rozhovoroch s novinármi veľmi rezervovaný a úmyselne sa vyhýba sociálnym sieťam, tvrdí o sebe, že nie je introvert. Rád stretáva neznámych ľudí, konverzuje o bežných veciach a ešte radšej „počúva ich príbehy“.

Nominácie na cenu Slnko v sieti ovládli filmy Toman a Tlmočník

Rami hral vo viacerých filmoch vrátane Noci v múzeu, Twilight – Úsvit 2, či Need for Speed. Darilo sa mu aj ako seriálovému hercovi. Spomenúť možno jeho úlohu v seriály Pacifik, ktorý nadväzoval na epickú vojnovú sériu Bratstvo neohrozených. Rami tu stvárnil postavu amerického vojaka bojujúceho v druhej svetovej vojny menom Merriell „Snafu“ Shelton.

Mr. Robot – hacker s problémami

Za Ramiho prvý nespochybniteľný úspech, ktorý ho dostal do pozornosti médií, možno považovať seriál Mr. Robot. Hral v ňom Elliota Andersona, utiahnutého, introvertného hackera s úzkostnou poruchou a depresiou. Elliot sa dal dokopy s anarchistom skrývajúcim sa pod pseudonymom Mr. Robot a organizáciou hackerov-aktivistov, aby vymazali všetky záznamy o dlhoch zákazníkov globálnej korporácie E Corp.

Legenda na ľade, športovec storočia! Čo majú spoločné Nepela a Freddie Mercury

Seriál Mr. Robot získal množstvo ocenení, kritici kvitovali aj výkon samotného Ramiho Maleka, ktorému sa podarilo vdýchnuť život do postavy strápenej paranojou a psychickými poruchami.

Šesť seriálových tipov na dlhé zimné večery!

Mr. Malek = Mr. Mercury 

No a na záver čerešnička na torte Ramiho kariéry – úloha Freddieho Mercuryho v snímke Bohemian Rhapsody. Tu snáď ani netreba nič dodať. Kto tento film videl, chápe, kto ho nevidel… nuž, ten si ho jednoducho musí pozrieť a pochopí.

Slovenská hudba získala veľký úspech v Holandsku

Len pre zaujímavosť, Rami je dnes vo vzťahu s herečkou Lucy Boyntonovou, ktorá si v Bohemian Rhapsody zahrala Freddieho životnú lásku a spriaznenú dušu Mary.

Žena prezidentka? Tieto dámy dokázali, že sa to dá!

Môže vás zaujímať

FOTO: Fotka pre fanynku? Superstárista Cmorík nemal na tomto mieste žiaden problém