Osobnosti budú opäť naprieč Slovenskom čítať deťom

Sliač, Piešťany, Banská Bystrica, Kováčová, Detva a Očová - to sú mestá a obce, v ktorých v najbližších dňoch budú čítať deťom z kníh známe osobnosti kultúrneho a spoločenského života. Podujatie je súčasťou akcie s názvom Celé Slovensko číta deťom, ktoré už niekoľko rokov organizuje združenie s rovnakým názvom.

Ako uviedla zakladateľka združenia Viera Kučerová, hrdinom projektu sú deti a rodina, jej atmosféra, rozširovanie a prehlbovanie komunikácie medzi rodičom a dieťaťom prostredníctvom knihy a spoločného čítania, s perspektívou harmonizovania vzťahov a zároveň obohacovania krásou slova, krásou príbehov a krásou vzájomne prežitého.

„Čítanie veľkých malým je o budovaní vzájomnej dôvery, o pocite istoty, ochrany, je o pravom zázemí, ktoré každý malý, ale aj veľký človek veľmi potrebuje. Je to ten pocit, ktorý nám nemôže poskytnúť ani televízna ilúzia, ani kontakty cez sociálne siete, ani nadšenie z počítačových hier,“ zdôraznila.

Medzi tých, ktorí budú v týchto dňoch v jednotlivých mestách čítať deťom zo základných škôl, sú napríklad herec Ondřej Daniš, herečka Kristína Farkašová, ale aj viacerí starostovia a primátori jednotlivých obcí a miest.

Môže vás zaujímať

Kňažko pokrstil svoju knihu symbolicky silnými slovami