Pavol Hammel a Prúdy pripravujú koncertné turné Best Of Tour 2018

Pavol Hammel

zdroj: TASR

Legendárna slovenská skupina Prúdy oslávi tento rok dve významné výročia. Prvým bude 50 rokov od vydania debutového a dnes už kultového albumu Zvoňte zvonky, druhým 70. narodeniny Pavla Hammela. Obe výročia oslávi kapela na koncertnom turné, ktoré pripravuje na jeseň.

Prúdy The Best Of Tour 2018, nazvané podľa albumu The Best Of, ktorý vydali v decembri minulého roku, začnú 27. septembra koncertom v Trnave. Ďalšími zastávkami budú Banská Štiavnica (29.9.), Spišská Nová Ves (12.11.), Prešov (13.11.), Michalovce (14.11.), Košice (15.11.), Prievidza (19.11.), Banská Bystrica (20.11.), Trenčín (21.11.), Nitra (23.11.), Martin (26.11.), Liptovský Mikuláš (27.11.), Ružomberok (28.11.), Žilina (29.11.), Lučenec (2.12.), Poprad (3.12.) a Bratislava (9.12.).

Kontakt s publikom je najviac

 „Kontakt s publikom pre mňa znamená veľmi veľa, však preto ešte hrám. Ale aj si beriem od publika to, čo im dávam. A keď funguje spätná väzba, tak je to ideálne. Samozrejme to poteší, keď si fanúšikovia spievajú a poznajú aj texty. Mne vždy záležalo na kvalite textov a ich výpovednej hodnote,“ vysvetľuje Pavol Hammel.

Na turné sa predstaví kapela v zostave Pavol Hammel (spev, vokály, španielska gitara a ústna harmonika), Fedor Frešo (basgitara a vokál), Fero Griglák (gitary a vokál), Peter Preložník (klávesové nástroje) a Igor Teo Skovay (bicie a perkusie).

Všetky prúdy vedú do Prúdov

„Hral som aj s mnohými inými kapelami, ale vždy ma nakoniec okolnosti priviedli späť do Prúdov, ktoré sa vlastne nikdy nerozpadli. Čiže je to pre mňa akási istota, kam sa vždy vraciam. Bez kontaktu s publikom by to pravdepodobne nešlo. Je síce pekné nahrávať a vydávať albumy, ale tak akoby robota išla smerom do neznáma. Takto je ihneď vidieť reakciu a viac si nemožno želať,“ uviedol Fedor Frešo.

Prúdy predstavia na turné výberovku The Best Of. Všetky skladby na ňu sa nanovo nahrávali v jednom z najlepších štúdií v strednej Európe, v štúdiu Sono pri Prahe. Na albume nájdu fanúšikovia 12 hitov a jednu novú pieseň s názvom Víno, spev a ženy z autorskej dielne Pavol Hammel, Fero Griglák a Boris Filan. Kapela na turné ani nemusí príliš skúšať, po rokoch spoločného koncertovania sú hudobníci dostatočne zohratí. Pre fanúšikov ponúknu zo seba to najlepšie.

Vstupenky The Best Tour sú v predaji v sieti Predpredaj, Ticketportal a v miestnych pokladniach.

Môže vás zaujímať

Hudobníci spomínajú: Mikuláša milujeme dodnes