Jednou vetou

Peter Lipa oslávi životné jubileum koncertom

Peter Lipa

foto: TASR

Peter Lipa, výnimočná osobnosť slovenskej hudobnej scény, oslávi 30. mája 75. narodeniny. Oslávi ich koncertom Peter Lipa 75, ktorý sa uskutoční 27. septembra vo Veľkej sále bratislavského Istropolisu.

Speváčka Janais predstavuje novinku Shoulder

Na koncerte sa predstaví celý rad známych osobností, budú nimi Milan Lasica, Jaromír Nohavica, Marie Rottrová, Jana Kirschner, Zuzana Mikulcová, Svetlana Rymarenko, Marián Čekovský, Opak, skupina IMT Smile a inštrumentalisti Anddrej Šeban (gitara), Michal Žáček a Radovan Tariška (saxofón), Boboš Procházka (harmonika), Juraj Bartoš (trúbka), Martin Valihora, Marcel Buntaj, Michal Fedor (bicie), Juraj Tatár a Peter Lipa mladší (klávesové nástroje), Martin Gašpar a Michal Šimko (basgitara), skupiny Blues Five, Luboš Andršt Blues Band, Tradicional Club a Symfonický orchester Slovenského rozhlasu s dirigentom Adriánom Kokošom. Koncert nakrúti a odvysiela RTVS.

Máte radi ZAZ? Tak sem príde zas!

Máloktorý zástupca slovenskej kultúry dosiahol toľko ako Peter Lipa v dvojjedinej úlohe tvorcu a organizátora zároveň. Jeho spevácka spolupráca s rôznymi jazzovými a bluesovými formáciami, umelcami z iných hudobných žánrov, medzi nimi s Milanom Lasicom na jednej strane, príprava a realizácia Bratislavských jazzových dní na strane druhej, sú výnimočným javom aj v medzinárodnom kontexte.

IMT Smile predstavujú novú pieseň a zároveň aj klip Budeme to stále my

Peter Lipa oslávi jubilejné narodeniny aj u susedov v Českej republike, v deň narodenín vystúpi na pražskom Festivale Vyšehraní. TASR informovala PR manažérka speváka Katarína Ovseníková.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte